Fudbal

Srđan Marjanović debitovao pobjedom na klupi Rudara: "Željo" deklasirao Omarsku, prva pobjeda Modriče!

Prijedorčani su trijumfovali nad zvorničkom Drinom na debiju Srđana Marjanovića. Željezničar ubjedljiv, Modričani konačno slavili.

Izvor: Facebook/FK Rudar Prijedor

Bojan Krulj napustio je klupu Rudar Prijedora, a na njegovo mjesto stigao je Srđan Marjanović, koji je u premijernoj prvenstvenoj utakmici sa "rudarima" stigao do pobjede:

RUDAR PRIJEDOR – DRINA 3:0 (1:0)
/Komazec 27, Amoa 70, Demonjić 90+3/

Prijedorčani su "načeli" Drinu iz Zvornika pogotkom Nikole Komazeca u 27. minutu, Jozef Amoa je dvadesre minuta prije kraja uduplao prednost, dok je sudbina Drine zapečaćena u trećem minutu nadoknade, pogotkom Aleksandra Demonjića.

Najubjedljiviju pobjedu ove subote upisao je Željezničar Sport tim, koji je na Predgrađu nadigrao i deklasirao Omarsku (4:0).

Do vođstva su domaći stigli golom Davida Čolića u 4. minutu, a mreže su potom mirovale do druge polovine drugog poluvremena, kada je ekipa Branislava Krunića za 18 minuta postigla tri pogotka – preko Luke Malića, Adonisa Bilala i Mihajla Kralja.

Alfa Modriča je u devetom kolu stigla do prve pobjede. Na stadionu "Dr Milan Jelić", Kozara je "počašćena" sa četiri lopte u mreži (4:1), pa su Modričani posljednju poziciju prepustili Omarskoj.

Najviše pogodaka viđeno je u Istočnom Sarajevu, gdje je Slavija rezultatom 5:2 savladala Borac iz Kozarske Dubice.

PRVA LIGA REPUBLIKE SRPSKE – 9. kolo

Željezničar Sport tim – Omarska 4:0 (1:0)

Slavija – Borac 5:2 (1:0)
/Karić 36, Avdalović 62, Arbinja 68, Popović 77, Križevac 86 – Glišić 80, Kampanja 90+1/

/A. Žižak 53/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!