Uživo

Barbarez debitovao ubjedljivim porazom! "Zmajevi" se držali jedno poluvrijeme, pa poklekli - 3:0 u Njukaslu!

Novi selektor BiH debitovao je porazom na klupi "zmajeva".

Izvor: Fudbalski savez BiH

Sergej Barbarez večeras je debitovao na mjestu selektora BiH, ali "vatreno krštenje" neće, u rezultatskom smislu, pamtiti po dobrom.

"Zmajevi" su u prvom meču rođenog Mostarca gostovali Njukaslu selekciji Engleske, koja nije uspjela u prvom poluvremenu da nađe put do mreže, ali zato jeste tri puta u posljednjih pola sata:

ENGLESKA – BiH 3:0 (0:0)
/Palmer 60, Aleksander-Arnold 85, Kejn 89/

Iako je tim Gereta Sautgejta imao terensku inicijativu, nije to uspio da kruniše bar nekim pogotkom, a u dobroj mjeri je "krivac" za to bio Nikola Vasilj, koja je dobrim intervencijama ulivao sigurnost obrani svog tima.

Početni rezultat je na snazi bio sve do ulaska u posljednju trećinu utakmice, kada je arbitar iz Norveške dosudio jedanaesterac za domaće. Benjamin Tahirović je povlačio Ezrija Konsu pred svojim golom, a penal je u gol pretvorio Kol Palmer.

Bio je to jedini pogodak na meču sve do ulaska u posljednjih pet minuta, a tada se mreža bh. selekcije još dva puta zatresla. Prvo je Trent Aleksander-Arnold na desnoj strani uhvatio jedan volej nakon centaršuta Džeka Griliša, dok je konačan rezultat postavio Heri Kejn, koji se najbolje snašao pred golom bh. ekipe u jednoj gužvi.

Može, na kraju, Barbarez da bude nezadovoljan rezultatom, ali nikako pristupom svojih igrača, koji su velikim dijelom meča odlično parirali favorizovanom domaćinu, kojeg za nekoliko dana očekuje nastup na prvenstvu Evrope.

Takođe, selektora BiH može da raduje i činjenica da je u bh. dresu večeras debitovalo nekoliko igrača (Gigović, Katić, Šarić, Gigović, Burnić), što je svakako veliki zalog za budućnost, odnosno pred buduće kvalifikacione cikluse koji slijede.

A prije svega toga, slijedi novi prijateljski okršaj, sa još jednom velesilom. Već 9. juna, u Empoliju, BiH će ukrstiti koplja sa Italijom, kojoj će to biti generalna proba pred Evropsko prvenstvo na kojem će braniti titulu.

Tok utakmice pogledajte klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA.

ENGLESKA: Pikford, Konsa, Dank (od 73. Gomez), Gei (od 62. Brantvajt), Tripije (od 63. Vorton), Aleksander-Arnold, Galager, Bouen, Palmer (od 61. Medison), Eze (od 62. Griliš), Votkins (od 61. Kejn). Trener: Geret Sautgejt.

BiH: Vasilj, Radeljić (od 74. Hadžikadunić), Katić, Ahmedhodžić (od 82. Muharemović), Gazibegović, Tahirović, Šarić (od 63. Huseinbašić), Hajradinović, Bičakčić (od 73. Mujakić), Demirović (od 74. Tabaković), Gigović (od 82. Burnić). Trener: Sergej Barbarez.

22:38

Šta sada?

Nakon poraza na debiju na selektorskoj klupi, Sergeja Barbareza sada očekuje gostovanje Italiji. Ovaj meč igra se 9. juna u Empoliju.

22:36

Kraj

Završen je meč u Njukaslu, Engleska - BiH 3:0.

Strijelci za domaće bili su Palmer, Aleksander-Arnold i Kejn.

22:32

Sudijska nadoknada - 4 minuta

22:32

89' - GOOOOOL!

3:0 za Engleze, strijelac je Kejn.

Stvorila se gužva pred golom BiH nakon kornera, a najprisebniji je bio Kejn, koji je uspio da matira večeras veoma dobrog Vasilja.

22:30

88' - Vasilj brani udarac Galagera!

Sada je Galager bio u prilici, došao je u zonu šuta, prevario bh. odbranu, ali je Vasilj odlično intervenisao.

22:28

85' - GOOOOOL!

2:0 u Njukaslu, strijelac je Aleksander-Arnold!

Centrirao je Griliš sa lijeve strane, a Aleksander-Arnold je pobjegao odbrani "zmajeva", ostao sam i "iz prve" šutirao, pogodivši suprotni ugao.

22:25

82' - Dupla promjena u BiH

Izašli su Gigović i Ahmedhodžić, a kraj utakmice na terenu će dočekati Burnić i Muharemović.

22:22

Još 10 minuta u Njukaslu

22:16

Promjene u bh. timu

Izašli su Bičakčić, Demirović i Radeljić, na terenu su Mujakić, Tabaković i Hadžikadunić.

22:15

73' - Nova izmjena kod Engleza

Gomez mijenja Danka.

22:14

72' - Odlična odbrana Vasilja!

Ponovo se na golu istakao bh. golman!

Kejn je sa lijeve strane šutirao iz okreta, bez mnogo čekanja, ali je Vasilj odličnom odbranom spasio svoj gol!

22:06

Serija izmjena

Kod Engleske, izašli su Votkins, Palmer, Tripije, Gei i Eze, na terenu su Kejn, Medison, Vorton, Brantvajt i Griliš.

Mijenjao je i bh. selektor, pa je tako Huseinbašić zamijenio Šarića.

22:03

60' - GOOOOL!

Palmer je preuzeo odgovornost za jedanaesterac, pogodio je Vasilj stranu, čak i okrznuo tu loptu, ali je prvotimac Čelsija doveo Engleze do prednosti!

22:02

59' - Penal za Englesku!

Nakon jednog kornera Engleske, Tahirović je povlačio Konsu pred golom BiH, a nakon gledanja snimka, sudija iz Norveške Rohit Sagi je dosudio penal.

21:58

55' - Pritisak Engleza

Vrši tim Gereta Sautgejta pritisak na posljednju liniju bh. tima, ali defanzivci "zmajeva" uspijevaju da odbiju svaki napad.

21:54

21:47

46' - Počelo je drugih 45 minuta u Njukaslu!

21:32

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta, Engleska - BiH 0:0.

21:31

45+1' - Siguran Vasilj!

Bouen je šutirao sa vrha šesnaesterca, ali prizemni udarac nije predstavljao opasnost za "jedinicu" BiH.

21:31

Igraće se minut nadoknade

21:27

41' - Izblokiran Hajradinović!

Izgubili su Englezi loptu na svojoj polovini, do nje je stigao Hajradinović koji se namjestio na udarac, ali je Aleksander-Arnold to izblokirao!

21:25

39' - BiH dobro stoji na terenu

Engleska ima terensku inicijativu, posjed lopte je daleko na njihovoj strani, ali BiH je u dosadašnjem toku meča dobro parirala favorizovanom rivalu.

21:19
Izvor: Owen Humphreys / PA Images / Profimedia

21:14

28' - Ponovo Vasilj veoma dobro reaguje!

Poslije kornera je Konsa šutirao, ali je golman novog bundesligaša Sankt Paulija ukrotio taj udarac.

21:13

27' - Katić blokira Konsu!

Eze je napravio pometnju u odbrani bh. tima, lopta je stigla do Palmera koji je proigrao Konsu, ali Katić u posljednji čas izbacuje loptu u korner.

21:11

21:04

18' - Loš udarac Galagera

Pokušao je Galager iz daljine da ugrozi Vasilja, ali je to bio veoma loš šut.

20:59

13' - Ukazivala se pomoć Gazibegoviću

Bh. reprezentativac je ostao na travi nakon duela sa Boeunom, ukazivala mu se pomoć na terenu, ali će sa njim sve biti u redu i nastaviće ovaj meč.

20:55

9' - Dobar Vasilj!

Odlična prilika za Engleze!

Palmer je proigrao Votkinsa koji je bio u duelu sa Katićem, šutirao sa desne strane, ali je Vasilj uspio da odbrani taj udarac.

20:53

8' - Bez prilika u ranoj fazi

Nema šansi ni na jednoj ni na drugoj strani u uvodnim minutima.

20:46

1' - Počela je utakmica!

Krenuo je meč na stadionu Njukasla!

20:41

U toku je intoniranje himni

20:40

Igrači dva tima su izašli na teren!

Meč na Sent Džejms Parku uskoro počinje!

20:33

Poslije Engleske - Italija!

Samo šest dana nakon okršaja sa Englezima, "zmajevi" će u Empoliju ukrstiti koplja sa Italijom, koja će na predstojećem prvenstvu Evrope braniti titulu.