Fudbal

Zvezdin Olajinka je živ i spreman za Ligu šampiona! "Otpisani" se vratio pred mečeve godine crveno-bijelih!

Piter Olajinka trasirao put ubjedljivoj pobjedi Crvene zvezde nad Čukaričkim.

Crvena zvezda pobijedila je Čukarički 4:1, na "pogon" Pitera Olajinke!

Napadač kome ovog ljeta nije dozvoljeno da se vrati u Češku i koji je zbog toga bio nezadovoljan, pa i neprofesionalan, vratio se u tim Vladana Milojevića i pokazao da je u pravoj formi. I to kada je najbitnije!

Pet dana pred prvi meč protiv Bode Glimta u Norveškoj, na početku plej-ofa za Ligu šampiona (utorak), Crvena zvezda je ostvarila ubjedljivu pobjedu u gradskom derbiju protiv Čukaričkog, koji je odigran u Pančevu zbog lošeg stanja terena "brđana".

Na vještačkoj podlozi stadiona Železničara, Olajinka je sa dva gola postavio mirnih 2:0 za crveno-bijele do poluvremena, a iako je Vinisijus Melo na 25 minuta prije kraja nagovestio buran kraj, njegov saigrač Sisoko postigao je nedugo potom autogol, a onda je Luka Ilić u 90. stavio tačkuz na utakmicu pogotkom za ubjedljivih 4:1 za crveno-bijele.

Čukarički: Mirković - Rogan, Stevanović, Jovanović, Diop - Docić, Sisoko - Ivanović, Cionis, Tufegdžić - Cvetković

Crvena zvezda: Ilić - Mimović, Điga, Spajić, Seol - Elšnik, Hvang - Olajinka, Ivanić, Puma - Duarte