Uživo

Borac prespavao prvo poluvrijeme, pa napunio mrežu GOŠK-a: Banjalučani stroprocentni, Gabeljani i dalje bez bodova

Iako se nakon prvih 45 minuta nije činilo da će biti tako, Borac je zabilježio ubjedljivu pobjedu.

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Očigledno istrošeni nakon iscrpljujućih mečeva na međunarodnoj sceni, fudbaleri Borca nisu bili opasni u prvom poluvremenu duela sa GOŠK-om, ali su nakon osvježenja na poluvremenu i izmjena koje je napravio Mladen Žižović na pauzi, u nastavku napunili mrežu gostiju iz Gabele.

Na kraju je bilo 3:0, uz golove Dine Skorupa, Srđana Grahovca i Envera Kulašina, koji su pogađali u periodu od 54. do 74. minuta.

BORAC - GOŠK 3:0 (0:0)
/Skorup 54, Grahovac 56, Kulašin 74/

Bila je to druga prvenstvena pobjeda za aktuelnog šampiona u isto toliko odigranih mečeva. S druge strane, GOŠK je ostao jedina ekipa koja nije osvojila ni bod u Premijer ligi BiH. Gabeljani su u svih dosadašnjih pet utakmica doživjeli poraze, a očigledno im ni dolazak Danijela Pranjića na klupu nije donio napredak.

Nakon nezanimljivih 45 minuta, Borac je poveo golom Skorupa, koji je svom bivšem klubu zatresao mrežu glavom, nakon asistencije Nikole Srećkovića iz kornera. Srećković je bio asistent i kod drugog gola, kada je nepuna dva minuta kasnije uposlio Grahovca.

Posao Banjalučanima zatim je olakštan jer je David Martić zaradio drugi žuti karton i isključenje u 66. minutu, nakon čega je u 74. minutu Kulašin postavio konačnih 3:0.

U narednom kolu, poslije reprezentativne pauze, Borac će igrati derbi u gostima protiv Zrinjskog, dok će GOŠK prve ovosezonske bodove tražiti kao domaćin protiv Željezničara.

Ukoliko želite da vidite dodatni sadržaj posjetite Mondo Pređi na sajt

Detalje utakmice potražite u sekciji "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:53

KRAJ

22:53

90+2' - Savić nije uspio da pogodi iz blizine

Kolak je još jednom spasio svoj tim.

22:52

90' - Dva minuta nadoknade

22:50

89' - Finiš utakmice, nema uzbuđenja

22:42

81' - Nova izmjena

Lukića mijenja Gašpar u gostujućem timu.

22:36

75' - Vranješ mijenja Grahovca

I preuzimati kapitensku traku.

22:35

73' - GOOOL!!! Kulašin pogađa za 3:0!

Marčetić je bio sada nesebičan, bio u izglednoj prilici, ali je asistirao usamljenom Kulašinu, koji pogađa za 3:0.

22:29

68' - Mijenja i Žižović, podmlađuje tim

Marčetić i Šušić su u igri, na klupu će Hrelja i Karolina.

22:28

67' - Još tri izmjene kod gostiju

Pavić mijenja Kaćunka, a Ljukovac Gogića. Takođe, Katavić je zamijenio Mihaljevića.

22:27

65' - GOŠK sa igračem manje!

Martić je dobio drugi žuti karton nakon grubog starta nad Ererom i moraće van igre. Gosti će do kraja meča igrati sa desetoricom.

22:20

59' - Reaguje Pranjić, izmjena u ekipi GOŠK-a

Miličević mijenja Ikića.

Izvor: MONDO/Vladimir Šutvić

22:19

58' - Zamalo 3:0!

Još jedna velika prilika za Borac, ovaj put za Kulašina, ali sada Kolak sjajno brani i izbacuje loptu u korner.

22:19

55' - GOOOL!!! Grahovac je strijelac!

Još jedna asistencija Srećkovića, koji je prošao po lijevoj strani, uočio slobodnog Grahovca, koji sa nekih 13 metara pogađa mrežu rivala.

22:16

54' - GOOOL!!! Skorup pogađa!

Poveo je Borac. Nakon kornera s lijeve strane koji je izveo Srećković, Skorup je odlično reagovao i pogodio mrežu svog bivšeg kluba. Nije se radovao fudbaler Borca, iako je postigao svoj prvi gol u crveno-plavom dresu.

22:14

53' - Umjesto prilika, brojimo žute kartone

Javna opomena i za Skorupa, drugi zapisani Borčev igrač večeras.

22:08

46' - Sjajna šansa za GOŠK!

Odličan napad gostiju u prvom minutu drugog poluvremena. Bila je to najbolja prilika na meču, otvorio se prostor Mihaljeviću, koji se odlučio na šut sa distance, ali lopta odlazi pored Borčevog gola.

22:06

46' - Dvostruka izmjena

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kulašin i Savić će u igru od prvog minuta nastavka. Meč je završen za Vukovića i Hasukića.

21:49

- poluvrijeme -

Kraj prvih 45 minuta. Izuzetno nezanimljivo prvo poluvrijeme na Gradskom stadionu. Nema golova, Borac - GOŠK 0:0.

21:42

Četvorica na zagrijavanju

Mladen Žižović ne može biti zadovoljan izdanjem svojih izabranika, pa je već u finišu prvog poluvremena na zagrijavanje poslao četvoricu igrača, Stefana Savića, Envera Kulašina, Davida Čavića i Stefana Marčetića.

21:40

37' - Karton i za Srećkovića

Vrijeme je se da i prvi Borčev igrač nađe u bilježnici sudije Musića. Srećković je "požutio".

21:35

33' - Treći žuti karton za GOŠK

Opomena i za Gogića, nakon prekršaja nad Skorupom.

21:32

27' - Dva žuta kartona za goste

Dva neoprezna starta igrača GOŠK-a, Perić je startovao na Hrelju, dok je samo nekoliko trenutaka kasnije "požutio" i Martić, i to zbog prekrašaja nad Srećkovićem.

21:22

19' - Skorup neprecizan

Imao je Borac sada priliku da zaprijeti iz slobodnog udarca, međutim Skorup je loše šutirao. Nije bilo opasnosti po gol GOŠK-a.

21:18

15' - Miran početak utakmice

Iako se očekivao pritisak Banjalučana od samog starta, on je izostao. Gledamo uglavnom borbu između dva šesnaesterca, iako domaći imaju terensku inicijativu. Osim šuta Srećkovića, nije bilo prilika.

21:10

7' - Kolak brani

Dobra prilika za Borac, Srećković je prijetio, ali golman GOŠK-a brani.

21:04

Parola "Lešinara"

Zanimljiva parola najvatrenijih pristalica Borca "Senzacija, spektakl - nema velikog troška?!
Dođite nam opet protiv Igmana i GOŠK-a!"

21:02

1' - Počela je utakmica

Izvor: Promo/FK Borac Banjaluka

20:59

Uskoro počinje meč

Skromna posjeta na Gradskom stadionu.

19:50

Rezerve

• Na klupi Borca su: Milićević, Pejović, Pihler, Subić, Čavić, Vranješ, Kulašin, Šušić, Karaklajić, Marčetić i Savić.
  • Na klupi GOŠK-a su: Karić, Pavlović, Avrić, Miličević, Balavac, Ljukovac, Katavić, Gašpar, Ćubel, Marić.
19:49

SASTAVI

• BORAC: Šiškovski, Majers, Srećković, Hasukić, Vuković, Hrelja, Grahovac, Erera, Karolina, Skorup, Vukčević. Trener: Mladen Žižović.
  • GOŠK: Kolak, Šuta, Lukić, Mizić, Kaćunko, Perić, Stranput, Ikić, Mihaljević, Martić, Gogić. Trener: Danijel Pranjić.
19:47

Stigao Nikolov

Posljednje pojačanje Borca je Boban Nikolov, vezista iz Sjeverne Makedonije, koji je na dan utakmice sa GOŠK-om predstavljen kao novi igrač "crveno-plavih".

Izvor: Promo/FK Borac Banja Luka