Poraz Vinka Marinovića u debiju na klupi "zmajića"

Autor Haris Krhalić

Poraz Vinka Marinovića u debiju na klupi „zmajića“

Izvor: Promo/FK Borac/Nikola Kulaga

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine u okviru šestog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo doživjela je poraz od selekcije Austrije rezultatom 0:2. Meč koji je odigran na Grbavici, bio je prvi za Vinka Marinovića na klupi "zmajića".

Prvu priliku na Grbavici imali su gosti u sedmom minutu meča. Nakon centaršuta s desne strane u odličnoj prilici se našao Feratšing, no nije uspio da šutira.

Uzvratili su „zmajići“ u 18. minutu. Kahvić je dobio jedan vazdušni duel, spustio loptu Ibrišimoviću na nekih 15-ak metara od gola, ali njegov pokušaj ide malo iznad prečke.

U nastavku prvog dijela uglavnom su dominirali Austrijanci, ali promjene rezultata nije bilo.

Gosti do vođstva stižu u 57. minutu, a lijepu akciju u pogodak pretvorio je Sajdl. Pitanje pobjednika riješeno je 20 minuta kasnije kada je isti igrač još jednom pogodio i donio svome timu nova tri boda.

BiH nakon šest utakmica ima jednu pobjedu i pet poraza dok je Austrija u isto toliko utakmica prikupila 11 bodova.

BiH: Damjanović, Šušić, Čardaklija, Kovač, Kulašin, Mehmedović, Kahvić, Čelik, Šakota, Mustafić, Ibrišimović.

Austrija: Polster, Baido, Bokle, Estrada, Sajdl, Braunode, Balo, Osvald, Adevumi, Satlberger, Feratšing.