Rukometaši BiH pregazili Letoniju i osvojili "EHF Championship"

Autor Haris Krhalić

Fenomenalna partija mladih rukometaša.

rukomet zmajići u18 Izvor: Promo/RS BiH

U-18 rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine osvojila je EHF Championship!

Mladi rukometaši BiH u finalu su se "poigrali" sa reprezentacijom Letonije i slavili rezultatom 38:26. Na taj način krunisali su odlične partije koje su pružali protekle sedmice.

Letonija je povela u prvom minutu i to je bilo jedino vođstvo ove reprezentacije u toku cijelog meča. U uvodnim minutama meča bilo je +3 za bh. rukometaše da bi u 12. minutu naši protivnici prišli na pogodak zaostatka.

Ipak, nakon toga naša selekcija preuzima inicijativu i povećava prednost koja je na poluvremenu bila šest golova razlike (16:10).

Letonci u 40. minutu prilaze na -3, ali nakon toga u narednih 14 minuta "zmajići" stižu do +10, a nakon toga i do konačnih 12 golova razlike.

Najefikasniji u redovima BiH bio je Alen Hadžimuhamedović sa 12 pogodaka, dok su Kristian Katić i Elmas Avdić postigli po pet. S druge strane Martins Misulis postigao je šest golova.

Kakav su turnir odigrali naši momci pokazuju i odluka EHF kada su u pitanju nagrade nakon turnira. Za najboljeg golmana proglašen je Mihajlo Vujadinović, nagrada za najboljeg srednjeg beka pripala je Alenu Hadžimuhamedoviću, a MVP turnira je  Alem Hadžić.