Fudbal

Milan Đurić već prepolovio golgeterski učinak iz prošle sezone u Italiji

Nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine Milan Đurić ponovo je bio strelac za Moncu u italijanskoj Seriji A.

Izvor: X/ACMonza

Milan Đurić je postigao drugi pogodak ove sezone u petom kolu Serije A, ali to nije pomoglo Monci da izbjegne poraz u duelu protiv Bolonje (1:2).

Visoki centarfor rođen u Tuzli pogodio je mrežu gostiju u 43. minutu i poništio vođstvo Bolonje za koju se pobrinuo Kasper Urbanski, ali je u nastavku meča Santiago Kastro osigurao tri boda za tim Vinćenca Italijana.

Inače, ovo je bio drugi gol Đurića u ovoj sezoni nakon što je bio strijelac i u duelu protiv Fiorentine (2:2), ali što je još važnije, prepolovio je učinak iz cijele prethodne sezone u kojoj je samo četiri puta pogađao protivničku mrežu u prvenstvu Italije.

Iskusni golgeter (34) je gotovo cijelu karijeru proveo u Italiji, između ostalih branio je boje Ćezene, Parme, Askolija, Kremonezea, Salernitane i Verone, a jednu sezonu je proveo u engleskom Bristol sitiju.

Za "zmajeve" je odigrao 15 utakmica i postigao sedam golova, a bio je i učesnik reprezentacije BiH, koja je u Japanu osvojila Kirin kup.