Milan Đurić "zakočio" Lacio: Rimljani želi u Ligu šampiona, ali Monca je pokazala zube

"Nebeskoplavi" dva puta vodili protiv Monce, ali je bh. fudbaler izrastao u heroja.

Milan Đurić, Monca - Lacio Izvor: Matteo Bazzi / Zuma Press / Profimedia

Žestoka borba za Ligu šampiona u Seriji A!

Osim Intera, koji je i matematički obezbijedio titulu, samim tim i plasman u Ligu šampiona, još šest klubova u italijanskom prvenstvu bori se za preostale četiri pozicije koje vode u najjače evropsko klupsko takmičenje.

Milan je blizu, Juventus, Bolonja i Roma trenutno su na mjestima koje garantuju evropsku elitu, a njima je danas mogao da se približi Lacio. Ipak, ispriječio se Milan Đurić!

Bh. napadač postigao je dva gola za remi 2:2 (0:1), čime je "obrisao" prednost rimskog kluba, koji nije imao snage da smanji zaostatak za gradskim rivalom Romom ("vučica" ima i meč manje, u nedjelju tek treba da odigra svoj duel 35. kola sa Juventusom).

Tim Igora Tudora poveo je već u 11. minutu golom Ćire Imobilea, a onda je u 75. minutu goste "zakočio" Milan Đurić. Bh. napadač postigao je gol za izjednačenje, ali slavlje domaćih nije dugo trajalo. Matijas Vesino u 83. minutu donio je novu prednost Rimljanima, koji ipak to vođstvo nisu uspjeli da zadrže do kraja.

Ponovo je Đurić odlično reagovao pred golom Hristosa Mandasa i pogodio za konačnih 2:2.

Lacio ima šansu da drugu sezonu zaredom zaigra u Ligi šampiona, što mu se nije desilo još od šampionskih dana, kada su tri sezone zaredom (2000-2002) igrali u grunoj fazi takmičenja.

S druge strane, Monci današnji bod nije od velike važnosti. Đurićev tim nalazi se u "zlatnoj sredini", ne može "ni gore ni dole", tako da do kraja prvenstva može igrati bez rezultatskog pritiska.