Uživo

Borac rutinski savladao Radnik, Žižović odmorio nekoliko prvotimaca pred Panatinaikos!

Banjalučki Borac savladao je Radnik u meču 9. kola Premijer lige BIH.

Izvor: MONDO

Fudbaleri banjalučkog Borca u četvrtak će još jednom ispisati istoriju i dočekati Panatinaikos u ligaškom dijelu Konferencijske lige, ali prije ovog evropskog duela odradili su i domaći zadatak u Premijer ligi BIH.

Crveno-plavi su bez mnogo muke savladali Radnik rezultatom 2:0, a trener Borca Mladen Žižović uspio je da odmori nekolicinu prvotimaca pred evropski duel u četvrtak.

Poštedio je trener Borca golmana Manojlovića, kao i Vukčevića, Skorupa, Kulašina i Despotovića, ali to se nije osjetilo mnogo u igri Banjalučana, pa je uspio da odmori i neke od startera i dao priliku onima koji su manje igrali u dosadašnjem toku sezone, pa i tinejdžeru Pavlu Đajiću, koji je uspio da postigne i pogodak, međutim, on je poništen zbog prethodnog faula Pihlera.

Jedan od onih koji su se "vratili" u startnih 11 bio je Zoran Kvržić, a upravo je iskusni desni bek bio strijelac vodećeg gola u 26. minutu, nakon što je Samurović odbio loptu poslije pokušaja Hrelje.

Sve dileme Borac je riješio prije odlaska na odmor, a do drugo gola crveno-plavi su stigli sa bijele tačke, nakon što je Halkić na intervenciju iz VAR sobe pregledao snimak i dosudio jedanaesterac zbog prekršaja Maričića nad Čavićem. Siguran realizator bio je Sebastijan Erera i Borac je stigao do 2:0.

Dok je prvo poluvrijeme obilovalo prilikama u nastavku uglavnom borba na sredini terena i mnogo izmjena. Žižović je od početka utakmice u napad gurnuo mladog Stefana Marčetića, a u drugom poluvremenu njega je zamijenio još jedan tinejdžer, Pavle Đajić, kome je ovo bio tek drugi meč za seniorski tim. Nako njegovog poništenog gola vidjeli smo još jedan koji nije priznat. Bajde je ovog puta pospremio odbijenu loptu nakon udarca Đajića, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Borac je tako stigao do četvrte pobjede u sezoni i približio se ekipama na vrhu tabele, koje imaju više odigranih mečeva.

Tok utakmice iz minuta u minut na kartici Razvoj događaja.

Ukoliko želite da vidite dodatni sadržaj posjetite Mondo Pređi na sajt

22:54

KRAJ UTAKMICE: Borac - Radnik 2:0

22:51

90' - Zatresla se mreža, ali ništa od gola

Bajde je pogodio nakon što je Samurović odbio loptu poslije udarca Đajića. Gol je ipak poništen zbog ofsajda, a odluku pomoćnika i glavnog arbitra potvrdio je i VAR.

22:45

85' - Teodorović sada pokušava

Šutirao je Teodorvić glavom, lopta odlazi pored gola.

22:37

73' - Poništen gol Borca

Savić je poslao loptu za Đajića koji je pogodio, ali je nakon intervencije iz VAR sobe i pregledanja snimka Borčev tinejdžer ipak ostao bez prvenca za seniorski tim. Pihler je na početku akcije kod gola napravio prekršaj nad Josipovićem i zbog toga je poništen pogodak.

22:32

Još jedna izmjena Žižovića

Bajde je zamijenio Hrelju

22:29

70' - Pokušaj Teodorovića

Šutirao je rezervista Radnika, direktno u Šiškovskog

22:29

Mijenja i Đurić

Jovanović je zamijenio Pantelića

22:28

Nove izmjene

Subić mijenja Ereru, a umjesto jednog tinejdžera ušao je drugi - Pavle Đajić zamijenio je Stefana Marčetića

22:25

65' - Blaga inicijativa Radnika

22:11

51' - Ponovo Da Silva!

ovog puta francuski fudbaler je šutirao glavom nakon centaršuta, brani to Šiškovski. Bio je ovo prvi udarac Radnika u okvir gola.

22:08

49' - Da Silva pokušava

Povukao je Da Silva, a onda sa 20-ak metara šutirao, međutim, daleko preko gola

22:07

Počelo je drugo poluvrijeme

22:07

Izmjene u jednoj i drugoj ekipi

Kod Borca Pihler je zamijenio Grahovca. U Radniku su umjesto Mehanovića, Klenpića i Maričića ušli Amidžić, Subašić i Natan

21:48

Kraj prvog poluvremena

21:44

43' - GOOOOOL! Borac - Radnik 2:0!

Erera je siguran sa bijele tačke, Borac vodi 2:0!

21:43

PENAL za Borac nakon VAR provjere!

Maričić ipak oborio Čavića, Halkić je pogledao snimak i dosudio jedanaesterac!

21:40

Halkić će gledati snimak!

21:39

40' - Provjera potencijalnog penala

Provjerava se situacija kod starta Maričića nad Čavićem

21:38

37' - Spoljni dio mreže!

Srećković je šutirao, pogodio je spoljni dio mreže

21:33

Žuti karton za Santrača

Fudbaler Radnika dobio je žuti karton zbog povlačenja Hrelje

21:27

25' - GOOOOL! Borac - Radnik 1:0!

Borac vodi od 25. minuta, a strijelac je Zoran Kvržić koji se na ovom meču našao u startnih 11. Hrelja je bio taj koji je zalomio i šutirao, Samurović je odbranio, a Kvržić je natrčao na odbijenu loptu i poslao ju u mrežu za vođstvo Borca.

21:23

Žuti karton za Maričića

21:21

21' - Erera se ubacio u napad

Lijevi bek Borca našao se u šesnaestercu protivnika, primio na grudi i šutirao, ali odlazi to daleko preko gola

21:21

19' - Prilika za Marčetića!

Erera je ubacio za Marčetića koji se našao iza odbrane Radnika, ali je napadač Borca promašio poluvisoku loptu.

21:13

13' - Novi napad Borca

Bila je to obećavajuća akcija Borca, ali je završena udarcem Erere direktno u dobro postavljenog Samurovića

21:09

9' - Hrelja!

Hrelja je sa ugla šesnaesterca gađao suprotni ugao, ali završilo je to pored stative

21:08

8' - Odbrana Samurovića

Ponovo je to bio Samurović, ovog puta Srećković je to sada učinio mnogo bolje, a Samurović nekako odbio

21:06

5' Korner za Borac

Prvi korner za domaće. Kvržić je odlično ubacio ka Marčetiću, ali je to odbrana Radnika odbila u korner

21:03

3' - Prvi šut ka golu

Srećković je šutirao iskosa sa lijeve strane, ali direktno je to bilo u golmana

21:00

Počinje meč u Banjaluci

20:07

Marčetić u startnih 11

Trener Borca Malden Žižović "promiješao je karte", a priliku od prve minute dobio je mladi napadač Stefan Marčetić. u početnih 11 je i Zoran Kvržić, te golman Damjan Šiškovski

BORAC: Šiškovski, Kvržić, Majer, Karolina, Erera, Grahovac, Čavić, Savić, Hrelja, Srećković i Marčetić

RADNIK: Samurović, Josipović, Pavlović, Pantelić, Klenpić, Sivac, Perišić, Santrač, Mehanović, Maričić, Žoel da Silva

20:02

Na centru Haris Halkić

Duel u Banjaluci sudi Haris Halkić, a pomoćnici su Mirza Demir i Amir Hušidić, dok je četvrti sudija Dragan Todić. VAR sudija je Dragan Kesić, a VAR pomoćnik je Tarik Mulasmajić