zoran kvržić

UŽIVO: Borac poveo golom Kvržića, Erera povisio sa penala!

Banjalučki Borac dočekuje Radnik od 21 čas na Gradskom stadionu u Banjaluci. Pratite meč UŽIVO na MONDU.

zoran kvržić Izvor: Promo/FK Borac

Fudbaleri banjalučkog Borca u četvrtak će još jednom ispisati istoriju i dočekati Panatinaikos u ligaškom dijelu Konferencijske lige, ali prije ovog evropskog duela imaju jedan domaći zadatak.

Crveno-plavi od 21 čas dočekuju bijeljinski Radnik u okviru 9. kola Premijer lige BIH i žele da se pobjedom približe vrhu tabele gdje su ekipe koje su odigrale dvije, odnosno čak četiri utakmcie više od Banjalučana.

Neće Borac imati lak zadatak protiv Radnika koji je dobro ušao u sezonu i sakupio 10 bodova, koliko ima i Borac, ali Bijeljinci imaju dvije utakmice više.

Biće to ujedno i okršaj kumova – Mladena Žižovića na klupi Borca i Velibora Đurića na klupi Radnika, pa kao što su najavili pred ovaj meč nisu moguća neka pretjerana iznenađenja.

Pratite utakmicu uživo iz minuta u minut na kartici Razvoj događaja.

22:11

51' - Ponovo Da Silva!

ovog puta francuski fudbaler je šutirao glavom nakon centaršuta, brani to Šiškovski. Bio je ovo prvi udarac Radnika u okvir gola.

22:08

49' - Da Silva pokušava

Povukao je Da Silva, a onda sa 20-ak metara šutirao, međutim, daleko preko gola

22:07

Počelo je drugo poluvrijeme

22:07

Izmjene u jednoj i drugoj ekipi

Kod Borca Pihler je zamijenio Grahovca. U Radniku su umjesto Mehanovića, Klenpića i Maričića ušli Amidžić, Subašić i Krepaldi

21:48

Kraj prvog poluvremena

21:44

43' - GOOOOOL! Borac - Radnik 2:0!

Erera je siguran sa bijele tačke, Borac vodi 2:0!

21:43

PENAL za Borac nakon VAR provjere!

Maričić ipak oborio Čavića, Halkić je pogledao snimak i dosudio jedanaesterac!

21:40

Halkić će gledati snimak!

21:39

40' - Provjera potencijalnog penala

Provjerava se situacija kod starta Maričića nad Čavićem

21:38

37' - Spoljni dio mreže!

Srećković je šutirao, pogodio je spoljni dio mreže

21:33

Žuti karton za Santrača

Fudbaler Radnika dobio je žuti karton zbog povlačenja Hrelje

21:27

25' - GOOOOL! Borac - Radnik 1:0!

Borac vodi od 25. minuta, a strijelac je Zoran Kvržić koji se na ovom meču našao u startnih 11. Hrelja je bio taj koji je zalomio i šutirao, Samurović je odbranio, a Kvržić je natrčao na odbijenu loptu i poslao ju u mrežu za vođstvo Borca.

21:23

Žuti karton za Maričića

21:21

21' - Erera se ubacio u napad

Lijevi bek Borca našao se u šesnaestercu protivnika, primio na grudi i šutirao, ali odlazi to daleko preko gola

21:21

19' - Prilika za Marčetića!

Erera je ubacio za Marčetića koji se našao iza odbrane Radnika, ali je napadač Borca promašio poluvisoku loptu.

21:13

13' - Novi napad Borca

Bila je to obećavajuća akcija Borca, ali je završena udarcem Erere direktno u dobro postavljenog Samurovića

21:09

9' - Hrelja!

Hrelja je sa ugla šesnaesterca gađao suprotni ugao, ali završilo je to pored stative

21:08

8' - Odbrana Samurovića

Ponovo je to bio Samurović, ovog puta Srećković je to sada učinio mnogo bolje, a Samurović nekako odbio

21:06

5' Korner za Borac

Prvi korner za domaće. Kvržić je odlično ubacio ka Marčetiću, ali je to odbrana Radnika odbila u korner

21:03

3' - Prvi šut ka golu

Srećković je šutirao iskosa sa lijeve strane, ali direktno je to bilo u golmana

21:00

Počinje meč u Banjaluci

20:07

Marčetić u startnih 11

Trener Borca Malden Žižović "promiješao je karte", a priliku od prve minute dobio je mladi napadač Stefan Marčetić. u početnih 11 je i Zoran Kvržić, te golman Damjan Šiškovski

BORAC: Šiškovski, Kvržić, Majer, Karolina, Erera, Grahovac, Čavić, Savić, Hrelja, Srećković i Marčetić

RADNIK: Samurović, Josipović, Pavlović, Pantelić, Klenpić, Sivac, Perišić, Santrač, Mehanović, Maričić, Žoel da Silva

20:02

Na centru Haris Halkić

Duel u Banjaluci sudi Haris Halkić, a pomoćnici su Mirza Demir i Amir Hušidić, dok je četvrti sudija Dragan Todić. VAR sudija je Dragan Kesić, a VAR pomoćnik je Tarik Mulasmajić