Fudbal

Zbog poništenog gola Džeke, Murinjo izgubio živce: Postavio laptop pred kameru da svi vide!

Autor Haris Krhalić

Žoze Murinjo na domišljat način iskazao nezadovoljstvo sudijskom odlukom.

Izvor: Screenshot

Fudbaleri Fenerbahčea su u okviru 7. kola Superlige savladali Antaliju rezultatom 2:0. Dugo se mučio istanbulski tim, da bi otpor domaćeg tima slomili u 63. minutu kada je Dušan Tadić pogodio za 1:0.

Konačan rezultat postavio je Kelven autogolom u 81. minutu utakmice. Ipak, bez obzira na pozitivan rezultat Žoze Murinjo imao je zamjerki na suđenje.

Jedna sudijska odluka ga je posebno iznervirala te je odlučio uzeti laptop, staviti ga pred kameru i pokazati javnosti besmisao iste.
Riječ je o golu Edina Džeke iz 76. minuta koji je poništen zbog osfajda. Murinjo je odlučio da na laptopu pokaže screenshot te situacije aludirajući na loš ugao kamere koji nije mogao dokazati da je Džeko bio u nedozvoljenoj poziciji.

Iz usporenog snimka se nije moglo jasno vidjeti da li je sudijska odluka bila ispravna dok u VAR sobi nisu detaljnije analizirali ovu situaciju. Ipak, Murinjo je na kraju zaradio žuti karton, a Džeko ostao na pet golova ove sezone u ligi.