Uživo

Srbija preorala teren i pobijedila Švajcarsku u Leskovcu! Veliki trijumf "orlova", ovakve smo ih dugo čekali

Reprezentacija Srbije pobijedila Švajcarsku 2:0 u Ligi nacija!

Reprezentacija Srbije pobijedila je Švajcarsku 2:0 u Leskovcu, golovima Nikole Milenkovića (ili autogolom Nika Elvedija) i Aleksandra Mitrovića, uz odbranjeni jedanaesterac Predraga Rajkovića! U hrabrom, srčanom nastupu, kakav dugo, predugo čekamo, Piksijevi izabranici podsjetili su s(v)e kako se tribine tresu, a navijači podržavaju tim kao jedan kada se momci na terenu bore, kada su odlučni, fokusirani i hrabri - zajedno sa stručnim štabom.

Iako nije dao gol, Strahinja Pavlović je uradio previše dobrih stvari večeras da ne bude istaknut odmah uz strijelce. Kada je Švajcarska vodila igru u prvih pola sata, on je uzeo loptu i pretrčavao sa njom na polovinu gostiju, rušili su ga faulovima i kraj lijeve i kraj desne aut-linije, trčao je nekad i grlom u jagode, samo da trgne ekipu i da se konačno zaigra pred golom Švajcarske.

Iznudio je tako prekršaj i u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, Lazar Samardžić je centrirao, a Nikola Milenković je šutirao po zemlji do Nike Elvedija, koji je zakačio loptu i prevario svog golmana Gregora Kobela za 1:0.

Piksi nije "pojačavao blok", već je komandovao dalje napade i to dokazao ubacivši napadača Luku Jovića umjesto veziste Marka Grujića. Donijelo je to odmah šansu za Srbiju, ali Jović nije iskoristio zicer. Nova prilika došla je veoma brzo, kada je Aleksandar Mitrović u 61. minutu maestralno pogodio za konačnih 2:0. Sam je sebi našao prostor sa loptom i šutirao tamo gdje Kobel nije uspio da dohvati loptu.

Mogli su Švajcarci da se vrate u meč uoči završnice, ali je Predrag Rajković još jednom pokazao da je majstor da brani penale i zaustavio je šut Brila Emboloa u 72. minutu. Tada je sve bilo gotovo!

Srbija je ostvarila zaista veliku pobkedu, potencijalno jako bitnu i za opstanak u Ligi A, a i za baraž za kvalifikacije u Mundijalu. Sada ima četiri boda i to četiri boda više od posljednjeplasirane Švajcarske, koja ima nula poena.

Detalje meča potražite klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:43

Kraj utakmice, Srbija - Švajcarska 2:0!

Golovima Nikole Milenovića i Aleksandra Mitrovića, uz odbranjeni penal Predraga Rajkovića, reprezentacija Srbije pobijedila je Švajcarsku u Leskvovcu u Ligi nacija!

Pogledajte kako je Rajković odbranio penal

Znao je gdje će otići lopta poslije udarca Brila Embola, pogledajte kako je Predrag Rajković odbranio penal Švajcarskoj u Leskovcu.

22:33

84' - Ponovo je opasno, Endoj bježi Simiću

Srpski rezervista izgubio je trku sa hitrijim protivnikom i faulirao ga je pred kaznenim prostorom, na lijevoj strani.

22:33

79' - Granit Džaka gađa, Rajković ne rizikuje

Srpski golman izbio je loptu preko prečke u korner, bez namjere da bilo šta rizikuje poslije udarca kapitena Švajcarske.

22:30

Mitar izašao uz ovacije, mijenja ga "Mesi"

Andrija Maksimović odigraće posljednjih 15-ak minuta utakmice u Leskovcu umjesto kapitena Srbije.

Izvor: Kurir/Petar Aleksić

22:06

GOOOOL, ALEKSANDAR MITROVIĆ!!

Jedan jedini, Mitrogol!

22:05

Strahinja Pavlović kao tenk!

Proturio je na polovini terena loptu kroz noge Fabijkanu Rideru, a onda je "biciklicom" u kaznenom prostoru lomio i lomio čuvara i šutirao preko gola. Veliki aplauz je dobio najborbeniji i najhrabriji igrač Srbije večeras.

22:03

54' - Poništen gol Švajcarske zbog ofsajda

Nekoliko centimetara, ili čak milimetara, ali je bio ofsajd. Dan Endoj je pogodio, ali gol ne važi.

21:56

50' - Problem za Srbiju - povreda Saše Lukića

Saša Zdjelar se sprema da uđe u igru umjesto Lukića, koji je po svemu sudeći zadobio povredu ramena.

21:53

47' - Odmah velika šansa za Luku Jovića

Utrčao je u kazneni prostor gostiju, šutirao, a golman Gregor Kobel se postavio pred njega i odbranio. Bio je ovo zicer za 2:0!

21:52

Neobična Piksijeva izmjena na poluvremenu

Izlazi vezista Marko Grujić, ulazi rezervni napadač Luka Jović.

21:37

Zvanično - gol je pripisan Milenkoviću!

21:36

Nije Pavlovićev gol, ali kao da jeste!

Kakvo srce ima ovaj momak i koliko upornosti! Na lijevoj strani je iznudio faul i žuti karton Elvedija, onda se u narednom trenutku našao na desnoj i tamo ponovo iznudio prekršaj i centaršut u kazneni prostor. Lazar Samardžić je gađao u peterac kako je i trebalo, a tamo se lopta od Nikole Milenkovića i Elvedija odbila u gol Švajcarske. I tu je bio Pavlović, praktično na toj lopti dok je ulazila u mrežu, iako je nije dodirnuo. On je svuda!

21:33

GOOOOL, SRBIJA VODI 1:0!

Srbija je povela u nadoknadi, Elvedi je pogodio sopstvenu mrežu.

21:32

44' - Još jedan žuti karton za Švajcarce

Opet su "orlovi" napali po lijevoj strani i sada je na njoj "požutio" Niko Elvedi, zbog prekršaja nad Strahinjom Pavlovićem.

21:26

37' - Pavlović snažno, ali preko gola!

Našao je prostor srpski defanzivac koji voli da prenese loptu u napad, namjestio se, gađao... Srbija je dobila korner.

21:21

Najbolja šansa - za Švajcarsku

Velika prilika za Brila Emboloa, koji srećom po Srbiju iz prve nije dobro šutirao sa oko 10 metara od gola.

21:17

26' - Pojavio se i Samardžić

Lazar Samardžić prvi put stvara tenziju Švajcarcima i prodire po desnoj strani. Centaršut u kazneni prostor, ali ni ovog puta nema šuta.

21:16

25' - Mitar jednom, drugi put, ništa!

Uporno Mitrović ulazi u duele sa Švajcarcima, bori se i sa njihovim golmanom i iz dva pokušaja nije uspio da uputi udarac. Srbija je počela da prelazi na polovinu gostiju, to je važno.

21:16

23' - Srbija mora u napad, opet prijeti Birmančević

Silvan Vidmer dobio je žuti karton zbog prekršaja na Veljku Birmančeviću.

21:09

"Pas, pas, pas"

Dragan Stojković želi da Srbija igra fudbal, što do sada nije uspijevala jer Švajcarci praktično sve vrijeme drže loptu.

21:08

17' - Konačno šut Srbije, Birmančević!

Prodor po lijevoj strani, zalamanje u desnu stranu i pokušaj krilnog napadača Srbije. Ovo želimo da vidimo.

21:03

12' - Neprijatno, neprijatno...

Još jedan centaršut Švajcaraca, Rodrigez je ubacio loptu sa lijeve strane i srećom po srpski tim u petercu nije bilo nikoga da uputi udarac ka golu "orlova". Ostaje 0:0.

20:53

5' - Prvi korner gostiju

Defanzivci Srbije izbacili su loptu u korner, da spriječe konkretnu šansu Švajcaraca koji imaju više loptu u prvih pet minuta.

20:50

Ima i švajcarskih navijača u Leskovcu

20:45

Meč u Leskovcu je počeo!

Srbija igra u kompletno crvenoj opremi, a gosti u kompletno bijeloj.

Piksi odabrao, ovo je tim Srbije!

Rajković - Nedeljković, Eraković, Pavlović, Milenković, Lukić, Nemanja Maksimović, Grujić, Samardžić, Birmančević, Mitrović

19:50

"Kod Džake me brine samo jedno"

Selektor Srbije Piksi Stojović govorio je pred meč i o Granitu Džaki, upitan za potencijalne provokacije Švajcarca.

19:40

Drugi provokator je tu - Džaka kapiten

Kada nije slavio gol pokazujući dvoglavog orla, sada kapiten Švajcarske oblačio je baš dres Švajcarske sa prezimenom "Jašari. Objasnio je da je to uradio da bi podržao svog saigrača koji je sjedio na klupi, mada je mnogima u Srbiji djelovalo da taj gest ima veze i sa fudbalerovim prezimenjakom, teroristom Ademom Jašarijem, koji je ubijen u antiterorističkoj akciji srpske policije u selu Donje Prekaze na Kosovu i Metohiji, 1998.

19:39

Provokator manje u Švajcarskoj

Đerdan Šaćiri, fudbaler koji je na Mundijalu u Rusiji 2018. godine slavio gol za Švajcarsku pokazujući iredentističkog "dvoglavog orla" Albanije neće igrati u Leskovcu, jer je završio karijeru u reprezentaciji. "On je veliki igrač, i nama su otišli veliki igrači", držao se samo fudbala Piksi pričajući o Albancu rođenom na Kosovu i Metohiji, a pravoj legendi švajcarskog fudbala.

19:38

Samo jedno je sigurno - "Mesi" će igrati

Debitant Srbije Andrija Maksimović, biser Crvene zvezde i srpskog fudbala, definitivno će nastupiti na stadionu "Dubočica". Ostaje da se vidi da li će biti starter ili će ući kao rezerva.

19:30

Ko sve nije tu za Srbiju

Za reprezentaciju Srbije zbog privatnih razloga ne igra Dušan Vlahović, opet tu nije ni Sergej Milinković-Savić, povrijeđeni su Andrija Živković, Vanja Milinković-Savić, Ivan Ilić...

19:27

Mitar je ponovo tu - evo zašto ga nije bilo

"Ko će biti kapiten? Evo ga, sjedi do mene", rekao je Dragan Stojković Piksi u Leskovcu, sjedeći kraj Aleksandra Mitrovića.

19:20

Šta bi Srbiji donijelo treće mjesto

Trećeplasirani timovi u Ligi A igraju baraž za ostanak protiv drugoplasiranih i trećeplasiranih timova iz Lige B, kao i protiv drugoplasiranih iz Lige C. Taj baraž će biti organizovan u formatu na dvije utakmice u marrtu, 20. i 25. u tom mjesecu, kada će biti igrani i četvrtfinalni dvomeči. U ovom trenutku, djeluje da je treće mjesto glavni cilj srpskog tima.

19:15

Sistem takmičenja u Ligi nacija

S obzirom na to da se Srbija takmiči u društvu najboljih, u Ligi A, osvajanje neke od prve dvije pozicije donijelo bi joj plasman u četvrtfinale Lige nacija, koje će biti odigrano u dvomečima 20. i 25. marta. Takmičenje će potom biti završeno u junu, polufinalnim utakmicama 4. i 5. juna i finalom, 8. juna. U toj fazi, igraće se samo po jedna utakmica.

Aktuelni šampion Lige nacija je Španija, rival Srbije u grupi.

Ukoliko želite da vidite dodatni sadržaj posjetite Mondo Pređi na sajt
19:04

Dobro došli na stadion Dubočica

Stadion Dubočica, u vlasništvu grada Leskovca, otvoren je na ljeto 2023. godine, a reprezentacija je na njemu "ovjerila" plasman na Evropsko prvenstvo prošle godine, remijem protiv Bugarske (2:2) u novembru.

19:00

Dobro došli u tekstualni prenos

Duel Srbija - Švajcarska počeće u Leskovcu u 20.45 i nosi veći takmičarski značaj nego što se čini. Dočekajte i ispratite taj meč uz MONDO.