Fudbal

Teodorović "presudio" Slogi: Poraz Jusufbegovića na debiju na klupi Dobojlija

Golovima dvostrukog strijelca Danila Teodorovića u prvom poluvremenu, Radnik stigao do trijumfa protiv Sloge.

Izvor: Promo/FK Radnik Bijeljina

Radnik je upisao četvrti ovosezonski trijumf. Bijeljinci su bili bolji od dobojske Sloge 2:1 (2:0) u 10. kolu Premijer lige BiH, a dvostruki strijelac za domaće bio je Danilo Teodorović. Oba gola postigao je u prvom poluvremenu, prvi u 19, a drugi u 34. minutu.

Nedim Jusufbegović tako je porazom počeo mandat na klupi Dobojlija (naslijedio Vladu Jagodića). Gosti su dobili priliku da u posljednjih petnaestak minuta meča smanje zaostatak, i uspjeli su sa igračem više da postignu utješni gol.

U 76. Nebojša Gavrić zaradio je direktan crveni karton. Kao posljednji igrač odbrane srušio je Dejana Vidića, a sudija Aleksandar Njegomirović opravdano ga je isključio. Tek tada gosti su zaigrali nešto angažovanije, ali to je bilo dovoljno samo za počasni gol. Vidić je u drugom minutu nadoknade uspio da ugura loptu u protivničku mrežu za konačnih 2:1.

Bijeljinci su nakon ovog trijumfa i dalje u "zlatnoj sredini", a Sloga u zoni ispadanja, pa Jusufbegoviću predstoji mnogo posla kako bi podigao ekipu i krenuo ka mjestima koja garantuju opstanak u društvu najboljih.