Dva crvena kartona pa četiri gola na Koševu - Gulijašvili režirao ubjedljivu pobjedu Sarajeva!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Sudija Mirza Kazlagić imao je pune ruke posla na derbiju 10. kola Premijer lige BIH, ali i golman Veleža Osman Hadžikić koji je četiri puta vadio loptu iz mreže.

Premijer liga BIH Sarajevo Velež crveni kartoni Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Žestoko su krenuli i Sarajevo i Velež u derbi 10. kola Premijer lige BIH, a na kraju - dva crvena kartona i četiri gola!

Đorđi Gulijašvili još jednom je pokazao da je trenutno jedan od najboljih igrača bh. prvenstva i sa dvije asistencije i jednim golom režirao je trijumf Sarajeva nad Veležom rezultatom 4:0.

SARAJEVO - VELEŽ 4:0 (2:0)
/Turkeš 31, Jović 36, Gulijašvili 52, Lulić 89/

U samo nešto više od pola sata igre vidjeli smo dva gola, ali i dva crvena kartona!

Odnos snaga bio je 10:10 već nakon 25 minuta igre, odnosno nešto više, pošto se u dva navrata pregledao snimak, a poslije svake intervencije iz VAR sobe vidjeli smo crveni karton.

Izvor: Mondo/Sport1/Sanel Konjhodžić/FK Sarajevo

Prvi je zaradio Fransis Kereme u 20. minutu nakon starta đonom na protivnika.

Samo nekoliko minuta kasnije novi haos na terenu Koševa. Ovog puta Kazlagić je pozvan da pogleda situaciju koju nije odmah najbolje da vidi jer se dogodila na dijelu terena gdje nije bila lopta. Nakon izgubljene lopte Oreč je namjerno laktom udario Soldu zbog čega je morao da bude isključen.

Nakon crvenih kartona konačno smo vidjeli i golove.

Ponovo je u centru pažnje bio Đorđi Gulijašvili. Gruzijac nije strijelac, ali je namjestio gol za Turkeša koji dovodi Sarajevo u vođstvo u 31. minutu.

Velež se nije oporavio od ovog šoka. Imali su "rođeni" igrača više, ali su ostali bez te prednosti poslije sključenja Oreča, a onda poslije prvog, vrlo brzo primili i drugi pogodak.

Đorđević je ubacio iz slobodnog udarca, a Jović pogodio za 2:0 i veliku prednost ekipe sa Koševa.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena vidjeli smo još jedan gol, međutim, on je poništen. Nakon udarca Išasegija i odbrane Halilović je smanjio na 2:1, međutim, pogodak je poništen zbog ofsajda.

Već na početku drugog poluvremena Sarajevo je stiglo do ubjedljivijeg vođstva, a Gulijašvili do devetog gola na devet utakmica ove sezone.

Ni to nije bio kraj njegove odlične partije. Gruzijac se minut prije kraja odlično ubacio iza odbrane Veleža, ušao u šesnaesterac, a onda kao na tacni poslužio Lulića koji postavlja konačnih 4:0.

Sarajevu sada slijede dueli sa igmanom i Slobodom, oba nu gostima, a Velež će dočekati Posušje i Borac.