Uživo

Preokret i trijumf Borca na Pecari! Široki Brijeg imao 2:0 nakon 15 minuta, ali to je protiv crveno-plavih nedovoljno!

Borac je upisao pobjedu na gostovanju u Širokom Brijegu.

Izvor: FK Borac

Imao je Široki Brijeg prednost od dva gola poslije prvih 15 minuta duela sa Borcem – ali na kraju to nije bilo dovoljno ni za bod!

ŠIROKI BRIJEG – BORAC 2:3 (2:2)
/Iličić 8, Jelavić 15 – Despotović 22, 46, Kvržić 27/

Tim Tonija Karačića je u ranoj fazi meča dva puta šokirao crveno-plave, koji su u ovaj meč ušli nakon velikog trijumfa u Nikoziji nad APOEL-om.

Miroslav Ivičić je u 8. minutu iskoristio grešku Juriha Karolina i matirao Filipa Manojlovića, da bi samo sedam minuta kasnije Domagoj Jelavić iskoristio ubačaj Tomislava Tomića sa desne strane, "zakucavši" loptu u mrežu.

Shvatili su tada igrači Mladena Žižovića da je "đavo odnio šalu" na ovom gostovanju, a veoma brzo su uspjeli da se vrate u meč. Prvo je Đorđe Despotović u 22. minutu krunisao jednu akciju u tri poteza – slobodan udarac izveo je Zoran Kvržić proigravši Envera Kulašina, koji je odigrao povratni pas za Despotovića koji šalje loptu pod prečku domaćeg gola.

Novi lijep gol Borca stigao je pet minuta kasnije. Poslije jednog centaršuta, odbrana domaćih je nakratko intervenisala, ali samo izbacivši loptu do Kvržića koji je sa 17-18 metara šutirao "iz koljena" i majstorski pogodio.

Mogao je Borac već do kraja poluvremena da prokrene rezultat, ali je Tomislav Adolf Tomić u jednom napadu dva puta odbranio udarce Envera Kulašina. Preokret je, međutim, stigao odmah na startu nastavka.

U pauzi između dva poluvremena Žižović je izvršio prvu promjenu, poslavši na teren Nikolu Srećkovića umjesto Pavla Đajića, a to mu se isplatilo već u prvom napadu u drugom dijelu.

"Protutnjao" je Nikola Srećković po lijevoj strani, odigravši povratni pas za Despotovića koji se namjestio na udarac u kaznenom prostoru i rutinski pogodio za konačnih 2:3.

Tok utakmice pogledajte klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA!

ŠIROKI BRIJEG: T. A. Tomić, Senić, Vučur, Kpan (od 59. Jukić), M. Stanić, Lukić (od 59. Činedu), Iličić (od 75. Matić), Taraba, Jelavić (od 75. Pranjić), T. Tomić, P. Stanić (od 81. Posavac). Trener: Toni Karačić.

BORAC: Manojlović, Majers, Đajić (od 46. Srećković), Kvržić, Karolina, Kulašin, Savić, Skorup (od 74. Pihler), Vukčević, Ogrinec (od 81. Čavić), Despotović (od 74. Vranješ). Trener: Mladen Žižović.

19:52

Kraj utakmice

Završen je meč na Pecari, Borac je trijumfovao rezultatom 2:3 poslije preokreta!

19:51

Isključen Jukić!

Poništava Halkić svoju odluku o žutom kartonu nakon poziva iz VAR sobe i gledanja snimka i pokazuje direktan crveni karton Jukiću!

19:49

90+3' - Koškanje igrača dva tima

Došlo je do naguravanja igrača kod korner zastavice nakon jednog faula nad Vukčevićem, ali se sve brzo smirilo. Žuti karton je dobio Jukić.

19:45

Tri minuta nadoknade

19:45

89' - Mato Stanić preko gola

Izveo je Mato Stanić slobodan udarac sa desne strane, ali je lopta otišla previsoko, nije bilo opasnosti po gol.

19:36

81' - Posavac u igri umjesto P. Stanića

19:35

81' - Čavić mijenja Ogrineca

19:35

Još 10 minuta na Pecari

19:34

79' - Manojlović dobro postavljen

Ivan Jukić je šutirao, ali je to lako odbranio Filip Manojlović.

19:30

75' - Dvije izmjene kod domaćih

Izlaze Jelavić i Iličić, na terenu su Pranjić i Matić.

19:29

74' - Dvije promjene u Borcu

Pihler mijenja Skorupa, a Vranješ Despotovića.

19:28

19:20

"Požutio" je Skorup

Zbog faula nad Jukićem, Skorupa je zapisao sudija Halkić.

19:20

64' - Činedu pored gola!

Na petercu je Činedu zahvatio loptu glavom poslije jednog kornera, ali odlazi pored stative.

19:17

61' - Izblokiran Savić

Savić se namještao na šut na lijevoj strani, uspio da uputi udarac, ali je to izblokirao Senić.

19:14

59' - Dvije promjene u Širokom Brijegu

Izlaze Lukić i Kpan, na terenu su Činedu i Jukić.

19:09

53' - Srećković preko gola

Namjestio se Srećković na šut van kaznenog prostora, međutim lopta odlazi preko prečke domaćeg gola.

19:07

Žuti karton za Daniela Lukića

Faulirao je prvotimac Širokog Brijega Sandija Ogrineca na centru terena i zaslužio javnu opomenu.

19:02

46' - GOOOOOOL, PREOKRET NA PECARI!

Odmah se isplatila izmjena Žižoviću, Srećković asistira Despotoviću za 2:3!

Protutnjao je Srećković pored Tarabe na lijevoj strani, odigrao povratnu loptu za Despotovića koji se namjestio na šut i majstorski pogodio!

19:00

Počelo je drugo poluvrijeme na "Pecari"

19:00

Srećković će zamijeniti Đajića

Pravi Žižović izmjenu između dva poluvremena.

18:46

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta, Široki Brijeg - Borac 2:2.

Iličić i Jelavić su u 8. i 15. minutu šokirali crveno-plave, koji su do odlaska na odmor uspjeli da se konsoliduju i vrate u meč, sjajnim golovima Despotovića iz 22. i Kvržića iz 27. minuta.

18:44

Minut nadoknade

Igraće se još 60 sekundi u prvom poluvremenu.

18:43

44' - Ogrinec!

Sada je Ogrinec šutirao, ali brani to Tomić! Borac je mnogo bolji u ovim trenucima.

18:40

41' - Šut Majersa

Sada se Borčev štoper odlučio na jedan dalekometni udarac, međutim Tomić je bio dobro postavljen.

18:37

38' - Izbacuje odbrana Širokog Brijega!

Bio je Kulašin u dobroj situaciji na desnoj strani, ubacio loptu pred gol, ali defanzivna linija domaćih izbacuje iz peterca i otklanja opasnost!

18:35

36' - Loš udarac Stanića

Mato Stanić je šutirao iz daljine, ali je to bilo preambiciozno...

18:29

29' - Kulašin ne koristi dvije prilike!

Odlične šanse za Borac sada da preokrene rezultat!

Skorup je šutirao iz daljine, lopta se od jednog igrača Širokog Brijega odbila do Kulašina čija dva udarca brani Tomić!

18:27

27' - GOOOOOL!

Sjajan gol Zorana Kvržića!

Poslije jednog centaršuta pred gol Širokog Brijega, odbrana domaćih je nakratko intervenisala, ali samo odbivši loptu do Kvržića koji se namjestio na šut van kaznenog prostora i sjajno pogodio!

18:22

22' - GOOOOOL!

2:1, smanjuje Đorđe Despotović!

Bila je to sjajna akcija Borca! Jedan slobodan udarac na polovini Širokog Brijega izveo je Zoran Kvržić, proigrao Envera Kulašina pronašavši na penalu Đorđa Despotovića koji silovito šutira i vraća Borac u život!

18:19

20' - Žuti karton za Borisa Pandžu

Pomoćni trener Širokog Brijega prigovorio je na jednu odluku sudije Harisa Halkića, pa je "požutio".

18:17

18' - Savić!

Sjajna šansa za Borac!

Centrirao je Kvržić sa desne strane, Savić na penalu glavom zahvatio loptu, ali "jedinica" domaćih sjajno brani i izbacuje loptu u korner.

18:14

15' - GOOOL!

2:0 za Široki Brijeg!

Ubacio je Tomislav Tomić loptu sa desne strane, a Domagoj Jelavić je stigao do lopte prije Zorana Kvržića i "zakucao" loptu u mrežu iza leđa Manojlovića.

Izvor: NK Široki Brijeg

18:09

10' - Tomić brži od Kulašina

Pokušao je Enver Kulašin da stigne jednu loptu na desnoj strani i ugrozi domaći gol, ali je Tomislav Adolf Tomić bio brži.

18:08

8' - GOOOL!

Stigao je Široki Brijeg do vođstva!

Jurih Karolina nije uspio da zahvati glavom jednu dubinsku loptu domaćih i da interveniše. Preskočila ga je, a do nje je stigao Miroslav Iličić, koji uz pomoć obje stative pogađa mrežu.

18:00

1' - Odmah prijeti Borac

Ogrinec je centrirao sa desne strane prema Đajiću, mladi krilni napadač Borca je pokušao glavom da zahvati loptu, ali nije u tome uspio na željeni način, pa je Tomić lako pokupio tu loptu.

17:58

1' - Počela je utakmica!

17:56

Igrači izlaze na teren!

Fudbaleri dva tima izlaze na travnjak "Pecare", meč počinje za nekoliko minuta!

17:34

Arbitri!

Za glavnog sudiju na ovom meču određen je Haris Halkić iz Sanskog Mosta.

Njemu će u radu pomagati Mirza Demir iz Kaknja i Davor Maksimović iz Doboja, dok je četvrti sudija Dragan Todić, takođe iz Doboja.

U VAR sobi večeras su Sabrija Topalović (Zenica) i Sreten Udovičić (Prijedor).

Ukoliko želite da vidite dodatni sadržaj posjetite Mondo Pređi na sajt
17:25

Tradicija na strani Borca

Tradicija kaže da je Borac upisao četiri pobjede na isto toliko posljednjih gostujućih utakmica protiv Širokog Brijega!

Posljednji put su Širokobriježani pred svojom publikom trijumfovali 4. septembra 2022. godine, kada je bilo 2:0.

Borčev niz pobjeda počeo je 15. aprila 2023. godine, kada su crveno-plavi poslije preokreta, golovima Momčila Mrkaića u nadoknadi vremena, stigao do pobjede (2:3). U septembru 2023. godine, bilo je 0:2, a tada je Borac ekspresno, u 5. i 8. minutu, završio posao.

Trećeg aprila ove godine, u polufinalnoj kup-utakmici igranoj u Čitluku, Borac je upisao pobjedu rezultatom 1:3. Na istom mjestu, 28. aprila, odigran je i ligaški susret, u kojem je Borac došao do četvrte uzastopne pobjede (1:2).