Tadić golom povukao Ajaks ka osmoj pobjedi

Srpski reprezentativac stigao do devetog gola za crveno-bijele ove sezone.

Asistencije su njegova specijalnost, ali i postizanje golova mu odlično ide.

Tek je oktobar, a Dušan Tadić je deveti put ove sezone pogodio za Ajaks.

Protiv RKC Valvajka, u 46. minutu, načeo je mrežu gostiju svojim šestim pogotkom ove sezone u holandskom prvenstvu. Na kraju, klub iz Amsterdama je slavio 2:1 i zadržao vodeću poziciju poslije deset kola sa osam pobjeda i dva remija, bez obzira na učinak PSV Ajndhovena u duelu sa Utrehtom (u gostima).

Tadić je do gola došao udarcem iz prve skoro iz "mrtvog ugla" na centaršut 18-godišnjeg Seržinja Desta. Mladi reprezentativac Sjedinjenih Američkih Država bio je asistent i za drugi pogodak svog tima, kada je u 76. minutu pronašao Kvinsija Promesa.

Prethodno je Said Bakari u 63. izjednačio na 1:1, ali ekipa poslednjeplasiranog tima nije imala dovoljno snage za iznenađenje protiv šampiona i prošlosezonskog polufinaliste Lige šampiona.

RKC je ostao na začelju sa samo jednim bodom.