Fudbal

Vlahović otkinuo dva boda Interu u 92. minutu: Kraj crne serije Fiorentine

Fiorentina je bila blizu da nastavi crnu seriju u 16. kolu šampionata Italije, a onda se ukazao mladi srpski napadač Dušan Vlahović.

Treneru Fiorentine Vinćencu Monteli opasno se drmala stolica pred dolazak Intera u Firencu u okviru 16. kola prvenstva Italije, a pitanje je da li je će tako biti nakon večerašnjeg remija sa Interom!

FIORENTINA - INTER 1:1 (0:1)

Milanski klub je u džepu imao 13. pobjedu u sezoni i povratak na lidersku poziciju na tabeli sa dva boda viška u odnosu na drugoplasirani Juventus, ali tako nije mislio "rezervista" Dušan Vlahović, koji je u 92. minutu pretrčao pola terena i majstorski ljevicom pogodio mrežu Samira Handanovića za prekid negativne serije Fiorentine od četiri vezana poraza - 1:1.

Inter je u devetom minutu stigao do vođstva.

Marcelo Brozović uočio je utrčavanje Borhe Valera, koji je lažnjakom izbacio iz igre Nikolu Milenkovića, a onda kroz noge reprezentativca Srbije pogodio bliži ugao, prevarivši golmana Bartolomeja Dragovskog - 0:1.

S obzirom da je Španac upravo iz Fiorentine stigao na "Đuzepe Meacu", nije želio da proslavi pogodak već je rukama, gdje ima čak i tetovirane koordinate Firence, uputio izvinjenje navijačima "viole" kojima je bio heroj pet sezona (2012-2017).

Utakmicu je iz lože posmatrao Frank Riberi, koji je nekoliko sati ranije operisao članak i sigurno će odsustvovati s terena najmanje 10 sedmica.

Inter je udvostručio prednost u 38. minutu, kada je Lautaro Martinez zatresao mrežu, ali je poslije intervencije VAR-a gol poništen zbog ofsajda.

Jedino vrijedno pomena, što su napravili "ljubičasti", bila je "bomba" Milana Badelja koju je panterski odbranio golman "neroazura" Samir Handanović. Ako naravno zanemarimo performans Djeda Mrazova na centru "Artemio Frankija", koji su najavili predstojeće praznike...

Posljednjih pola sata priliku je dobio mladi srpski napadač Dušan Vlahović umjesto indisponiranog Federika Kijeze, ali ni uz njegovu pomoć Fiorentina nije uspjela ozbiljnije da zaprijeti Handanoviću.

Do 92. minuta kada je "pocijepao" njegovu mrežu udarcem iskosa sa lijeve strane.

"Neroazuri" će imati za čim za žale jer su mogli mnogo ranije da "riješe" pitanje pobjednika, ali večeras nije išlo Romelu Lukakuu i Argentincu Lautaru, koji su propustili još nekoliko solidnih šansi u drugom dijelu.