Fudbal

Edin Višća sa ''kreča'' pogurao Bašakšehir ka prvom mjestu!

Bh. reprezentativac je postigao vodeći gol za svoj tim na gostovanju Rizesporu

Izvor: Anadolija/Fikret Delal

Medipol Bašakšehir, za koji nastupa i reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Višća, u 23. kolu turske Super Lige u gostima je trijumfovao protiv Rizespora rezultatom 1:2

Domaćin je poveo u 43. minuti upravo golom Višće koji je bio precizan iz jedanaesterca, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Domaćin je uspio da izjednači u 60. minuti golom Aminua Umara, međutim Bašakšehir je nakon nekoliko dobrih napada u prvom minutu sudijske nadoknade golom Martina Škrtela uspio da dođe do važne pobjede kojom je preuzeo lidersku poziciju sa 46 bodova.

Na drugoj, trećoj i četvrtoj poziciji su Trabzon, Galatasaraj i Sivaspor uz 45 bodova, s tim što Trabzon ima utakmicu manje.

Pratite Mondo.ba na Facebooku, Instagramu i Twitteru. Aplikacija je dostupna za IOS i Android telefone.

Preuzimanje teksta, vijesti, fotografija i video snimaka dozvoljeno uz vidljivo navođenje izvora i linka ka MONDO portalu.