Fudbal

"IĆ faktor" ne pomaže – blamaža Milana protiv Đenove!

Prazne tribine San Sira jedini su razlog zašto fudbaleri Milana nisu ispraćeni zvižducima poslije šokantnog poraza od Đenove.

Izvor: Marco Luzzani/Getty Images Europe

Italijanski „Gazeta delo sport“ u najavi meča Milan – Đenova apostrofirao je „balkansku vezu“ naslovom "IĆ faktor“, ali on nije donio rezultat.

Asmir BegovIĆ primio je dva gola u svom prvom meču kao starter u ekipi Milana, Ante RebIĆ nije napravio ništa, a prvi gol Zlatan IbrahimovIĆa na posljednja tri meča nije bio dovoljan ni za remi protiv Đenove.

Sablasno praznim San Sirom odjekivali su uzvici slavlja gostiju poslije zaslužene pobjede 2:1, izuzetno važne u borbi za opstanak.

Da navijačima zbog epidemije koronavirusa nije zabranjen dolazak na utakmice, ekipa Stefana Piolija sigurno bi bila ispraćena zvižducima. I bilo bi zasluženo.

Jako loše otvorili su me „rosoneri“, a nakon izgubljene lopte na sredini terena potpuno nezainteresovani ispratili su prodor asistenta prvog gola Antonija Sanabriju.

Paragvajac je ušao u šesnaestercu i ubacio na peterac za Gorana Pandeva koji itekako zna kako postići gol na San Siru.

Makedonski veteran natrčao je na loptu i iz prve je poslao u mrežu za vođstvo Đenove 1:0. Igrao se tek sedmi minut.

Asmir Begović postao je četvrti golman u jednoj sezoni koji je poinjao meč kao starter, poslije Pepa Reine, Đanluiđija i Alesandra Donarume , čime je Milan postavio rekord.

Pogodak gostiju nije mnogo motivisao domaće koji su prije odmora primili još jedan, a strijlac u 41. minutu poslije ubacivanja Šenea i nonšalantne reakcije odbrane bio je Kasata.

Tek polovinom drugog dijela Milan je krenuo u ofanzivu, posebno poslije pogotka Zlatana Ibrahimovića, koji se dobro snašao poslije kornera i sa nekoliko metara matirao Perina.

Ekipa Davida Nikole odlično se branila do kraja meča i sačuvala prednost 2:1 za velikih tri boda.

I drugi klub iz Đenove, Sampdorija upisao je pobjedu 2:1 u 26. kolu Serije A.

Vodila je Verona na Marasiju poslije prvih 45 minuta, ali je iskusni Kvaljarela sa dva gola u nastavku donio preokret i trijumf kojim je Sampa preskočila Leće.