Košarka

Povratnik u elitu nemoćan u Laktašima: Igokea za jedno poluvrijeme završila posao protiv Splita!

Sedamnaesto kolo regionalnog takmičenja zatvoreno je u Laktašima, gdje je bh. šampion stigao do 13. pobjede u sezoni

Izvor: Promo/KK Igokea

U posljednjoj utakmici 17. kola ABA lige, Igokea se rutinski obračunala sa Splitom, povratnikom u ABA ligu:

IGOKEA – SPLIT 87:68
(21:17, 27:14, 18:20, 21:17)

Splićani, koji su posljednji put u ABA ligi igrali u sezoni 2012-13 kada su zauzeli posljednje mjesto te ispali iz lige, bolje su počeli meč u Laktašima i poveli sa 0:5 i 9:15.

Ipak, buđenje tima iz Aleksandrovca brzo je stiglo. Igokea je serijom 12:2 uspostavila rezultatsku kontrolu, te prvu četvrtinu završila rezultatom 21:17.

Uz dosta energije kako defanzivno, tako i ofanzivno, Igokea je do odlaska na 15-minutnu pauzu pomenuti plus uvećala za još 14 koševa, a do posljednjeg oglašavanja sirene zaustavila se na 48 poena.

Na startu treće i četvrte, Split je uspijevao da smanji zaostatak na 12 poena (48:36, 69:57).

Nisu, ipak, ti mini-naleti Skelinove ekipe previše zabrinuli domaće, koji su prilično rutinski odradili meč do kraja i izjednačili se na vrhu tabele sa Mornarom (13-3).

Prvo ime u taboru "igosa" u prva dva kvartala je Edin Atić, postigavši 15 poena. Marko Jošilo je postigao 14, dok su se na 12 zaustavili Entoni Klemons i Dalibor Ilić.

Kod Splićana, najviše poena postigao je reprezentativac BiH Sani Čampara - trinaest.

Igokea će u narednom kolu, u veoma važnom duelu u borbi za plej-of, sljedeće subote gostovati Partizanu.

Ipak, prije toga, već sutra će pratiti žrijeb grupa Top 16 faze FIBA Lige šampiona.

IGOKEA: Klemons 12, Atić 15, Jovanović 11, Grej 4, Simanić, Jošilo 14, Talić 5, Ilić 12, Pot 8, Karmajkl 3, Fundić 3, Kondić. Trener: Dragan Bajić.

SPLIT: Perković 4, Gizdavčić, Perasović 4, Kedžo 2, Ukić 4, Marčinković 3, Šarić 2, Bajo 6, Čampara 13, Vranković 11, Luković 8, Marić 11. Trener: Ivica Skelin.

TABELA: Mornar 13-3, Igokea 13-3, Mega 11-6, Cedevita Olimpija 12-3, Budućnost 12-3, Crvena zvezda 12-2, Partizan 7-9, Split 5-12, Krka 5-10, FMP 5-10, Cibona 5-10, Borac 4-11, Zadar 4-9, Primorska* 0-17.

*Napomena: Ekipa Primorske je izbačena iz takmičenja, pa će sve utakmice ove ekipe biti registrovane rezultatom 20:0 za protivnika.