Uživo

ZVEZDA OPET BOLNO IZGUBILA: Lojd promašio šut za pobedu!

Crveno-beli pali dve sekunde pre kraja! Bili su desetkovani, imali su energiju domaćih igrača, ali nije bilo dovoljno!

Iako je "skalpirala" nekoliko velikana, ovo definitivno nije Zvezdina sezona u Evroligi!

U petak je u "Pioniru" u desetkovanom sastavu odigrala hrabro, napravila veliki preokret u poslednjoj četvrtini, imala polaganje Džordana Lojda za pobedu, ali opet nije uspela u završnici.

Zvezda - Zenit 75:76 (16:22, 20:26, 20:13, 19:15)

Pet dana posle osvajanja Kupa i dva dana posle pobede protiv Borca, koronom oslabljeni sastav crveno-belih nadoknadio je na kraju meča 13 poena zaostatka za gostima iz Top 8 društva, ali nije imao snage da dovrši posao.

Pri vođstvu Zenita 61:50 u 29. minutu, Ognjen Dobrić i Dejan Davidovac su se potpuno razbudili, postigli do kraja ukupno 21 poen, doveli Zvezdu nadomak pobede i tu su stali.

U poslednjem minutu Dobrić je pogodio trojku za vođstvo 75:72, posle čega Davidovac nije zagradio skok posle slobodnog bacanja Arturasa Gudaitisa, što je kaznio američki plejmejker Kevin Pengos, trojkom za vođstvo Zenita 76:75.

Od tog trenutka ušlo se u potpuno konfuznu završnicu (pročitajte u sekciji "razvoj događaja"), u kojoj je Lojd dobio šansu da u poslednjih 14 sekundi izgradi šut za pobedu, to je uspeo prodorom, ali nije pogodio polaganje za preokret i verovatni trijumf.

Lopta je pala u ruke bivšeg šutera Zvezde Kejsija Riversa, on je promašio oba bacanja, a Dobrić na dve sekunde do kraja nije mogao ništa da uradi na svojoj polovini. Crveno-beli su tako doživeli 17 poraz i ostaće pretposlednji na tabeli, sa sedam trijumfa. Sada će dobiti nekoliko dana za preko potreban odmor pred duplu evroligašku nedelju i utakmice protiv Žalgirisa u utorak i Baskonije u petak.

Sa druge strane, Zenit će iz Beograda otići kao sedmoplasirani na tabeli, sa skorom 14-9.

ZVEZDA: Lojd 21, Uskoković 5 (6 as), Šaranović, Vujičić, Davidovac 8, Lazić 6, Radanov 6, Dobrić 13, Simonović 3, Jagodić Kuridža 7, Kuzmić 6.

ZENIT: Rivers 9, Zaharov 3, Pengos 25, Fridzon 1, Holins 6, Tomas 6, Beron 7, Puškov, Zubkov 6, Pojtres 2, Ponitka 2, Gudaitis 9.

Ukoliko želite da vidite dodatni sadržaj posjetite Mondo Pređi na sajt
22:40

KRAJ UTAKMICE, ZVEZDA JE IZGUBILA OD ZENITA 75:76!

22:39

LOJD PROMAŠUJE ZICER!

Amerikanac je utrčao u reket, šutirao pored Fridzona i promašio!

Bio je to šut koji bi doneo preokret, ali Zenit se odbranio na 2,8 sekundi do kraja.

22:35

Greške na obe strane!

Kuzmić je napravio faul u napadu pri postavljanju bloka, a Ponitka nije izveo loptu u predviđenih pet sekundi!

Zvezda će imati 14 sekundi napada za pobedu!

22:33

Najlošiji scenario - Zenit je preokrenuo, 76:75!

Gudaitis je promašio bacanje, Ponitka je uhvatio ofanzivni skok, a Pengos je ubacio trojku!

27 sekundi pre kraja, Zenit vodi 76:75!

22:31

Dobrić, još jednom! Zvezda vodi!

Davidovac je krajičkom oka video Dobrića na strani, asistirao mu, a on je pogodio trojku za vođstvo - 75:72!

Još 55 sekundi!

22:29

Davidovac pogađa trojku - 72:72!

Još minut i 40 do kraja.

22:28

Kad je najteže - Pengos pogađa

Amerikanac je na dva minuta do kraja doneo Zenitu novu prednost od tri poena - 72:69.

Radonjić je pozvao tajm-aut.

22:26

Zenit vratio vođstvo, Zvezda stala u napadu

Rusi su posle dugačke serije crveno-belih opet poveli 69:64 na pet minuta do kraja, trojkama Pengosa i Zubkova.

Ipak, Zvezda je pokazala zube posle nekoliko "sušnih" minuta i poentirala pogocima Lojda i Uskokovića, za 69:69.

Još tri minuta do kraja.

22:19

PREOKRET! ZVEZDA VODI!

Dobrić i Davidovac ne staju! Njihovim poenima crveno-beli su "okrenuli" uzdrmani Zenit na početku poslednje četvrtine - 62:61!

U 32. minutu trener Zenita Ćavi Paskval zove tajm-aut.

Podseimo, Zenit je imao vođstvo 61:50 na isteku 29. minuta, a od onda su domaći u naletu 12:0! Preokret su poenima režirali Dobrić, Davidovac i Radanov.

22:12

Pljušte trojke!

Nižu se hici iz daljine! Pengos je pogodio trojku u 29. minutu za vođstvo Zenita 61:50, a odgovorili su mu trojkama Dobrić i Davidovac!

Na kraju treće četvrtine, Zenit vodi 61:56

22:05

Zvezda prišla još bliže - Dobrić!

Bek crveno-belih dobio je prostor greškom Riversa i pogodio trojku pod uglom od 45 stepeni sa leve strane!

Zvezda se u 29. minutu primakla na "minus 6" - 50:56.

22:01

21:57

Još jedna Zvezdina ofanziva

Crveno-beli se praktično muče da "prelome" zaostatak od 10 poena. Gosti konstantno imaju prednost i uvek nalaze način da odbiju crveno-bele na bezbednu distancu.

Džordan Lojd je atraktivno zakucao u 15. minutu za Zvezdinih "minus 10" (44:54), a onda je Simonović posle velike borbenosti celog tima dao trojku – 47:54.

Na klupi Zenita reaguju tajm-autom u 25. minutu.

21:30

Na poluvremenu, "plus 12" za Zenit - 48:36

Strelci:

ZVEZDA: Lojd 17, Lazić 6, Radanov 4, Jagodić Kuridža 5, Kuzmić 4

ZENIT: Rivers 9, Zaharov 3, Pengos 10, Fridzon 1, Holins 4, Tomas 4, Beron 7, Zubkov 2, Pojtres 2, Gudaitis 6

21:18

Zenit mirno održava vođstvo - 30:18

Raspucali su se bivši šuteri crveno-belih Kejsi Rivers (9 poena)  i Bili Beron (7) i poveli Ruse ka dvocifrenom vođstvu u 14. minutu utakmice.

21:02

21:00

Ravnopravna borba u prvoj četvrtini

Gosti posle šest minuta košarke vode 15:10, a poene su ravnomerno rasporedili Arturas Gudaitis, Vil Tomas i ostin Holins ubacili su po četiri.

Za Zvezdu su po trojku ubacili Branko Lazić i Džordan Lojd.