ZVEZDA OPET BOLNO IZGUBILA: Lojd promašio šut za pobedu!

Crveno-beli pali dve sekunde pre kraja! Bili su desetkovani, imali su energiju domaćih igrača, ali nije bilo dovoljno!

ZVEZDA OPET BOLNO IZGUBILA: Lojd promašio šut za pobedu! Izvor: MN PRESS

Iako je "skalpirala" nekoliko velikana, ovo definitivno nije Zvezdina sezona u Evroligi!

U petak je u "Pioniru" u desetkovanom sastavu odigrala hrabro, napravila veliki preokret u poslednjoj četvrtini, imala polaganje Džordana Lojda za pobedu, ali opet nije uspela u završnici.

Zvezda - Zenit 75:76 (16:22, 20:26, 20:13, 19:15)

Pet dana posle osvajanja Kupa i dva dana posle pobede protiv Borca, koronom oslabljeni sastav crveno-belih nadoknadio je na kraju meča 13 poena zaostatka za gostima iz Top 8 društva, ali nije imao snage da dovrši posao.

Pri vođstvu Zenita 61:50 u 29. minutu, Ognjen Dobrić i Dejan Davidovac su se potpuno razbudili, postigli do kraja ukupno 21 poen, doveli Zvezdu nadomak pobede i tu su stali.

U poslednjem minutu Dobrić je pogodio trojku za vođstvo 75:72, posle čega Davidovac nije zagradio skok posle slobodnog bacanja Arturasa Gudaitisa, što je kaznio američki plejmejker Kevin Pengos, trojkom za vođstvo Zenita 76:75.

Od tog trenutka ušlo se u potpuno konfuznu završnicu (pročitajte u sekciji "razvoj događaja"), u kojoj je Lojd dobio šansu da u poslednjih 14 sekundi izgradi šut za pobedu, to je uspeo prodorom, ali nije pogodio polaganje za preokret i verovatni trijumf.

Lopta je pala u ruke bivšeg šutera Zvezde Kejsija Riversa, on je promašio oba bacanja, a Dobrić na dve sekunde do kraja nije mogao ništa da uradi na svojoj polovini. Crveno-beli su tako doživeli 17 poraz i ostaće pretposlednji na tabeli, sa sedam trijumfa. Sada će dobiti nekoliko dana za preko potreban odmor pred duplu evroligašku nedelju i utakmice protiv Žalgirisa u utorak i Baskonije u petak.

Sa druge strane, Zenit će iz Beograda otići kao sedmoplasirani na tabeli, sa skorom 14-9.

ZVEZDA: Lojd 21, Uskoković 5 (6 as), Šaranović, Vujičić, Davidovac 8, Lazić 6, Radanov 6, Dobrić 13, Simonović 3, Jagodić Kuridža 7, Kuzmić 6.

ZENIT: Rivers 9, Zaharov 3, Pengos 25, Fridzon 1, Holins 6, Tomas 6, Beron 7, Puškov, Zubkov 6, Pojtres 2, Ponitka 2, Gudaitis 9.

Standings provided by SofaScore LiveScore

22:40

KRAJ UTAKMICE, ZVEZDA JE IZGUBILA OD ZENITA 75:76!

22:39

LOJD PROMAŠUJE ZICER!

Amerikanac je utrčao u reket, šutirao pored Fridzona i promašio!

Bio je to šut koji bi doneo preokret, ali Zenit se odbranio na 2,8 sekundi do kraja.

22:35

Greške na obe strane!

Kuzmić je napravio faul u napadu pri postavljanju bloka, a Ponitka nije izveo loptu u predviđenih pet sekundi!

Zvezda će imati 14 sekundi napada za pobedu!

22:33

Najlošiji scenario - Zenit je preokrenuo, 76:75!

Gudaitis je promašio bacanje, Ponitka je uhvatio ofanzivni skok, a Pengos je ubacio trojku!

27 sekundi pre kraja, Zenit vodi 76:75!

22:31

Dobrić, još jednom! Zvezda vodi!

Davidovac je krajičkom oka video Dobrića na strani, asistirao mu, a on je pogodio trojku za vođstvo - 75:72!

Još 55 sekundi!

22:29

Davidovac pogađa trojku - 72:72!

Još minut i 40 do kraja.

22:28

Kad je najteže - Pengos pogađa

Amerikanac je na dva minuta do kraja doneo Zenitu novu prednost od tri poena - 72:69.

Radonjić je pozvao tajm-aut.

22:26

Zenit vratio vođstvo, Zvezda stala u napadu

Rusi su posle dugačke serije crveno-belih opet poveli 69:64 na pet minuta do kraja, trojkama Pengosa i Zubkova.

Ipak, Zvezda je pokazala zube posle nekoliko "sušnih" minuta i poentirala pogocima Lojda i Uskokovića, za 69:69.

Još tri minuta do kraja.

22:19

PREOKRET! ZVEZDA VODI!

Dobrić i Davidovac ne staju! Njihovim poenima crveno-beli su "okrenuli" uzdrmani Zenit na početku poslednje četvrtine - 62:61!

U 32. minutu trener Zenita Ćavi Paskval zove tajm-aut.

Podseimo, Zenit je imao vođstvo 61:50 na isteku 29. minuta, a od onda su domaći u naletu 12:0! Preokret su poenima režirali Dobrić, Davidovac i Radanov.

22:12

Pljušte trojke!

Nižu se hici iz daljine! Pengos je pogodio trojku u 29. minutu za vođstvo Zenita 61:50, a odgovorili su mu trojkama Dobrić i Davidovac!

Na kraju treće četvrtine, Zenit vodi 61:56

22:05

Zvezda prišla još bliže - Dobrić!

Bek crveno-belih dobio je prostor greškom Riversa i pogodio trojku pod uglom od 45 stepeni sa leve strane!

Zvezda se u 29. minutu primakla na "minus 6" - 50:56.

22:01

21:57

Još jedna Zvezdina ofanziva

Crveno-beli se praktično muče da "prelome" zaostatak od 10 poena. Gosti konstantno imaju prednost i uvek nalaze način da odbiju crveno-bele na bezbednu distancu.

Džordan Lojd je atraktivno zakucao u 15. minutu za Zvezdinih "minus 10" (44:54), a onda je Simonović posle velike borbenosti celog tima dao trojku – 47:54.

Na klupi Zenita reaguju tajm-autom u 25. minutu.

21:30

Na poluvremenu, "plus 12" za Zenit - 48:36

Strelci:

ZVEZDA: Lojd 17, Lazić 6, Radanov 4, Jagodić Kuridža 5, Kuzmić 4

ZENIT: Rivers 9, Zaharov 3, Pengos 10, Fridzon 1, Holins 4, Tomas 4, Beron 7, Zubkov 2, Pojtres 2, Gudaitis 6

21:18

Zenit mirno održava vođstvo - 30:18

Raspucali su se bivši šuteri crveno-belih Kejsi Rivers (9 poena)  i Bili Beron (7) i poveli Ruse ka dvocifrenom vođstvu u 14. minutu utakmice.

21:02

21:00

Ravnopravna borba u prvoj četvrtini

Gosti posle šest minuta košarke vode 15:10, a poene su ravnomerno rasporedili Arturas Gudaitis, Vil Tomas i ostin Holins ubacili su po četiri.

Za Zvezdu su po trojku ubacili Branko Lazić i Džordan Lojd.