Uživo

Srbija odlična u Grčkoj - Dobrić, Petrušev i Avramović položili! 3/3 "orlova" u Atini, pao je i domaćin!

"Orlovi" najbolji na Akropolis kupu.

Reprezentacija Srbije osvojila je tradicionalni, pripremni turnir u Grčkoj "Akropolis kup". U posljednjoj utakmici pred povratak u Beograd pobijedila je Grčku rezultatom 75:64!

U trećoj i posljednjoj provjeri u Atini, izabranici Igora Kokoškova savladali su domaću reprezentaciju, a još jednom su veoma dobar utisak ostavili Ognjen Dobrić, Aleksa Avramović (po 18 poena) i Filip Petrušev (11), pa se sva trojica najozbiljnije nameću i za mjesto u Tokiju, ako "orlovi" izbore plasman.

Grčka - Srbija 64:75 (21:19, 13:18, 11:23, 19:15)

Pred reprezentacijom Srbije sada je povratak kući, gdje će u srijedu imati posljednji test pred kvalifikacioni turnir u "Pioniru", zakazan za period od 29. juna do 4. jula. Tada će rival biti Meksiko, a Kokoškov će pred beogradskom publikom sprovesti posljednju provjeru svojih izabranika i timske snage pred ono najvažnije.

Sudeći prema svemu što smo vidjeli u hali "OAKA", Srbija će spremna dočekati taj turnir.

To je potvrđeno i u nedjeljnom derbiju turnira, u kojem su srpski košarkaši naspram sebe imali ekipu Rika Pitina u kojoj nije bilo nekoliko nosilaca, poput Vasilisa Spanulisa i Nika Kalatesa.

Krilni centar domaćih Dinos Mitoglu dao je 17 poena i vodio je sa iskusnim Kostasom Slukasom Grke kroz bolji finiš. Međutim, dok je odmicalo poluvrijeme "orlovi" su hvatali ritam, a onda su u trećoj četvrtini "pregazili" protivnika.

Dobrić i Avramović su već tada bili u odličnom napadačkom ritmu, pridružio im se i Petrušev, a u posljednjoj četvrtini je dvocifreno vođstvo srpskog tima branio Boban Marjanović, u uzastopnim akcijama koje su završavane njegovim pogocima.

Isko su Grci krenuli su ofanzivu pred finiš, srpski tim je sačuvao mir i uspješno priveo kraju utakmicu, poslije koje će se pakovati za put u Beograd. Atinska misija bila je uspješna.

SRBIJA: Petrušev 11, Bjelica 5, Marinković, Milosavljević, Lazić, Jović 7, Davidovac, Avramović 18, Dobrić 18, Anđušić 4, Ilić, Marjanović 12.

20:37

Srbija je pobedila Grčku, 75:64!

20:34

"Orlovi" vode pred finiš, 70:62

Boban Marjanović "vezao" je šest poena, za vođstvo "orlova" od osam poena uoči tajm-auta na tri minuta do kraja.

Grci su u poslednjoj četvrtini krenuli snažno, za sada vode 17:10 i pokušavaju da učine završnicu uzbudljivijom.

20:18

U trećoj četvrtini - potpuna dominacija Srbije!

Naš tim stekao je 15 poena razlike u trećoj deonici - 60:45.

Ognjenu Dobriću (18) i Aleksi Avramoviću (16) u ovoj deonici napadački se pridružio i Filip Petrušev, pa na lepu asistenciju Dragana Milosavljevića ubacio svoj 11 poen.

Dobrić je ponovo veoma raspoložen, pa je ubacio četiri trojke iz šest pokušaja.

20:02

19:55

Na poluvremenu, Srbija vodi 37:34

Ekipa Igora Kokoškova povela je "plus 3" i ipak otišli sa prednošću na pauzu posle prvog dela u kojem su domaći imali kontrolu.

19:31

Tesna borba u hali "OAKA"

Mitoglu na jednoj strani sa 10 poena i Dobrić na drugoj sa 11 poenterski predvode svoje timove.

Sredinom druge četvrtine Grčka i dalje vodi - 27:25.

19:22

Grci danas bez nekoliko lidera

Kraj terena večeras sede Nik Kalates, Vasilis Spanulis i još nekoliko grčkih reprezentativaca...

19:21 NA KRAJU 1/4 - GRCI VODE POEN

Srbija je povela 19:18 pogotkom FIlipa Petruševa uz faul, a onda je u poslednjoj sekundi četvrtine primila trojku za Grčku prednost 21:19. Pogodio je Mitoglu.

19:17

Grci kontrolišu rezultat

U utakmici bez mnogo ritma, domaći vode 16:14 na dva minuta do kraja prve četvrtine.

Leonidas Kaselakis, Ninos Mitoglu i Vasilis Kavadas postigli su po četiri poena za Grčku, dok je za Srbiju za sada Dobrić ubacio pet.

19:03

Grke vodi Slukas - 6:0

Dugogodišnji bek Fenerbahčea i Olimpijakosa Kostas Slukas pogodio je trojku za domaće, za vođstvo 6:0 u drugom minutu