Uživo

Nemanja Nedović zablistao protiv Zvezde i osvetio se za šamar u Pioniru!

Crveno-bijeli u završnici ostali bez prednosti i ispustili pobjedu protiv oslabljenih Atinjana.

Crvena zvezda izgubila je od Panatinaikosa u Atini, gdje nije imala rješenje da zaustavi svog bivšeg igrača Nemanju Nedovića. Bivši đak i prvotimac crveno-bijelih ubacio je 25 poena uz četiri trojke i kažnjavao padove koncentracije i mekanu odbrana Beograđana.

Panatinaikos - Crvena zvezda 79:73 (17:23, 25:18, 17:18, 20:14)

Iako je srpski tim u dva navrata imao vođstvo od devet poena razlike, početkom druge i sredinom treće četvrtine, PAO je odmah nalazio način da se brzo vrati u meč i da trijumfuje poenima Nedovića ili centra Vasilisa Kavadasa, koji je potpuno iskoristio pruženu šansu i ubacio 17 poena uz šest skokova.

Ipak, i pored njegove dobre igre, Nikola Kalinić našao je prostor u reketu Panatinaikosa da pruža crveno-bijelima nove šanse u završnici utakmice, ali u periodu potpunog napadačkog kontraritma ni to nije bilo dovoljno da tim Dejana Radonjića ostvari i drugu pobjedu u Atini ove sezone.

Dejan Davidovac je u pretposljednjem minutu meča promašio oba slobodna bacanja, potom i trojku u posljednjem i tu je bio kraj. PAO je naneo Zvezdi poraz koji će je dodatno udaljiti od borbe za plasman u plej-of, dok "zeleni" o tome odavno ne razmišljaju.

Pred crveno-bijelima sada je povratak u Beograd i dan za odmor u subotu za meč protiv Fenerbahčea u "Pioniru". Dobra energija poslije osvajanja Kupa ipak nije bila dovoljan "vjetar u leđa" crveno-bijelima u hali OAKA. Panatinaikos je dobio osvetu za pretrpljeni šamar u Pioniru u prvom dijelu sezone.

PAO: Mejkon 7, Papajanis, Bohoridis 2, Kavadas 17, Kaselakis 5, Avdalas, Nedović 23, Čugkaz 2, Evans 6, Mancukas 5, Hauard Sent-Ros 8.

ZVEZDA: Lazarević, Volters 10, Davidovac 2, Mitrović 10, Lazić 2, Kalinić 12, Dobrić 8, Holins 13, Ivanović, Marković, Vajt 14, Kuzmić.

Ukoliko želite da vidite dodatni sadržaj posjetite Mondo Pređi na sajt
21:52

Kraj utakmice, poraz Zvezde u Atini od Panatinaikosa

Konačan rezultat je 79:73 za Atinjane!

21:51

Sada i Kalinić promašuje, Zvezda pred porazom

Pokušao je Zvezdin lider da ubaci trojku, promašio je, a Evans je sa linije penala stavio tačku na utakmicu - 79:73!

21:49

Davidovac promašuje i trojku, Kalinić opet čuva nadu

Dejan Davidovac promašio je sada i šut za tri, ali je Kalinić opet uhvatio loptu ofanzivnim skokom i doveo Zvezdu na "minus 2" (73:75), na 26 sekundi do kraja.

Sada je tajm-aut za Panatinaikos.

21:46

Zvezda u teškoj situaciji

Kalinić promašuje trojku, a Nedović asistira Kavadasu za lake poene - 75:71 za PAO na pola minuta do kraja.

Radonjić traži tajm-aut, Zvezda u jako teškoj poziciji.

21:45

Davidovac promašuje kad je najvažnije!

Volters promašuje trojku minut i po pre kraja, ali Kalinić hvata jako važan ofanzivni skok!

Mejkon je u nastavku akcije faulirao Davidovca pod košem i poslao ga na liniju penala, a on je promašio oba šuta. Ipak, Kalinić je i to spasio ofanzivnim skokom. Ostaće lopta za Zvezdu.

21:42

Važna trojka Sent Rosa, Radonjić traži tajm-aut

Panatinaikos na početku 39. minuta vodi 71:69, a poveo je drugom trojkom Hauarda Sent-Rosa.

21:28

Čeka nas drama u finišu!

Volters i Nedović su ušli u "razmenu paljbe" u završnici i Zvezda na pet minuta do kraja vodi 69:67.

21:18

PAO opet vodi, Nedović ostao potpuno sam!

"Zeleni" ponovo brzo reaguju na Zvezdinih "plus 9" i trojkom Nemanje Nedovića potpuno "otvaraju" meč (54:57) u 28. minutu.

Pao je potom za još korak prišao crveno-belima, košem Vasilisa Kavadasa za 56:57, posle čega je dosuđena nesportska lična greška Stefana Markovića. Još minut i 22 sekunde do kraja treće četvrtine, a Nedović je izjednačio na 57:57, pa doveo domaće u vođstvo 58:57.

Do sada je ubacio 20 poena.

Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

21:09

Zvezda opet igra kao na početku

Nikola Kalinić je pogodio uz prekršaj, prethodno je ubacio još dva slobodna bacanja i Zvezda opet ima mirniju prednost - "plus 9" (55:46).

21:06

Sjajno zakucavanje Holinsa, za vođstvo Zvezde

Niko nije zagradio Zvezdinog Amerikanca, pa je ukucao snažno loptu u koš zelenih posle ofanzivnog skoka, za 44:48,.

Odmah posle toga Kalinić je ukrao loptu, omogućio Eronu Vajtu da pogodi za 44:50 i u takvoj situaciji trener Panate Priftis opet mora da reaguje.

U toku je 24. minut, a Zvezda igra značajno bolje nego u drugoj četvrtini.

20:47

Nedović sa pola terena za vođstvo Panate!

Nagazio je srpski šuter logo na sredini terena i odatle pogodio trojku preko Ostina Holinsa, da postavi na poluvremenu rezultat 42:41 za "zelene". To je bila njegova treća trojka i 13. poen večeras. Najviše zahvaljujući njemu "zeleni" su se vratili iz minusa posle prve četvrtine.

Drugu četvrtinu PAO je rešio u svoju korist rezultatom 25:18

Izvor: Sport klub/Screenshot

20:34

Prvo izjednačenje, pa vođstvo Panate!

Elefterios Mancukas ubacio je trojku za izjednačenje u 17. minutu (30:30), a Nikoas Čukas postavio je Panatinih "plus 2" (32:30). Podsetimo, Zvezda je početkom druge četvrtine vodila 26:17, ali od tada je rezultat 13:6 za "zelene".

Crveno-beli su već nekoliko minuta bez odgovora.

20:29

PAO sada u velikom naletu

Deril Mejkon pogodio je trojku za 25:28 i izazvao Radonjićevu reakciju tajm-autom u 14. minutu. I posle te pauze pogodio je za 27:28.

Početkom druge četvrtine, Zvezda je vodila 26:17 posle druge trojke Ognjena Dobrića, ali se PAO brzo vratio, istopivši minus pogocima Kavadasa iz igre i sa linije penala.

20:20

Trojka na trojku, Nedović pa Dobrić!

Šuter Panatinaikosa je "namestio ruku" dok je odmicala prva četvrtina, pa je pogodio trojku za 15:18 u osmom minutu, a odgovor Beograđana stigao je nekoliko akcija kasnije, trojkom Ognjena Dobrića.

Zvezda posle prve četvrtine vodi 23:17 u Atini.

Izvor: Profimedia

20:15

Zvezda čuva prednost

Luka Mitrović strpljivo "okreće" čuvara, donosi Zvezdi vođstvo 14:9, a onda Nemanja Nedović postiže prve poene protiv svog matičnog kluba.

Posle šest minuta košarke u Atini, Zvezda vodi 14:11. Bivši plej crveno-belih Stefan Jović sedi kraj terena i gleda meč "u civilu":

20:08

Zvezda povela 8:2, domaći reaguju

Još jedna Holinsova trojka i Voltersov pogodak posle prodora doneli su Beograđanima prednost 8:2 na početku 4. minuta utakmice. Zbog toga sa klupe Panatinaikosa reaguju tajm-autom. Trener Dimitris Priftis odmah hoće da prekine nalet srpskog tima.

20:02

Za početak - trojka Ostina Holinsa!

Zvezdin krilni košarkaš nastavio je u dobrom ritmu sa Kupa i "otvorio" meč trojkom za vođstvo Beograđana 3:0.