Crvena zvezda izgubila od Panatinaikosa u Atini

Nemanja Nedović zablistao protiv Zvezde i osvetio se za šamar u Pioniru!

Crveno-bijeli u završnici ostali bez prednosti i ispustili pobjedu protiv oslabljenih Atinjana.

Crvena zvezda izgubila od Panatinaikosa u Atini Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda izgubila je od Panatinaikosa u Atini, gdje nije imala rješenje da zaustavi svog bivšeg igrača Nemanju Nedovića. Bivši đak i prvotimac crveno-bijelih ubacio je 25 poena uz četiri trojke i kažnjavao padove koncentracije i mekanu odbrana Beograđana.

Panatinaikos - Crvena zvezda 79:73 (17:23, 25:18, 17:18, 20:14)

Iako je srpski tim u dva navrata imao vođstvo od devet poena razlike, početkom druge i sredinom treće četvrtine, PAO je odmah nalazio način da se brzo vrati u meč i da trijumfuje poenima Nedovića ili centra Vasilisa Kavadasa, koji je potpuno iskoristio pruženu šansu i ubacio 17 poena uz šest skokova.

Ipak, i pored njegove dobre igre, Nikola Kalinić našao je prostor u reketu Panatinaikosa da pruža crveno-bijelima nove šanse u završnici utakmice, ali u periodu potpunog napadačkog kontraritma ni to nije bilo dovoljno da tim Dejana Radonjića ostvari i drugu pobjedu u Atini ove sezone.

Dejan Davidovac je u pretposljednjem minutu meča promašio oba slobodna bacanja, potom i trojku u posljednjem i tu je bio kraj. PAO je naneo Zvezdi poraz koji će je dodatno udaljiti od borbe za plasman u plej-of, dok "zeleni" o tome odavno ne razmišljaju.

Pred crveno-bijelima sada je povratak u Beograd i dan za odmor u subotu za meč protiv Fenerbahčea u "Pioniru". Dobra energija poslije osvajanja Kupa ipak nije bila dovoljan "vjetar u leđa" crveno-bijelima u hali OAKA. Panatinaikos je dobio osvetu za pretrpljeni šamar u Pioniru u prvom dijelu sezone.

PAO: Mejkon 7, Papajanis, Bohoridis 2, Kavadas 17, Kaselakis 5, Avdalas, Nedović 23, Čugkaz 2, Evans 6, Mancukas 5, Hauard Sent-Ros 8.

ZVEZDA: Lazarević, Volters 10, Davidovac 2, Mitrović 10, Lazić 2, Kalinić 12, Dobrić 8, Holins 13, Ivanović, Marković, Vajt 14, Kuzmić.

Sada i Kalinić promašuje, Zvezda pred porazom

Pokušao je Zvezdin lider da ubaci trojku, promašio je, a Evans je sa linije penala stavio tačku na utakmicu - 79:73!

21:49

Davidovac promašuje i trojku, Kalinić opet čuva nadu

Dejan Davidovac promašio je sada i šut za tri, ali je Kalinić opet uhvatio loptu ofanzivnim skokom i doveo Zvezdu na "minus 2" (73:75), na 26 sekundi do kraja.

Sada je tajm-aut za Panatinaikos.

21:46

Zvezda u teškoj situaciji

Kalinić promašuje trojku, a Nedović asistira Kavadasu za lake poene - 75:71 za PAO na pola minuta do kraja.

Radonjić traži tajm-aut, Zvezda u jako teškoj poziciji.

21:45

Davidovac promašuje kad je najvažnije!

Volters promašuje trojku minut i po pre kraja, ali Kalinić hvata jako važan ofanzivni skok!

Mejkon je u nastavku akcije faulirao Davidovca pod košem i poslao ga na liniju penala, a on je promašio oba šuta. Ipak, Kalinić je i to spasio ofanzivnim skokom. Ostaće lopta za Zvezdu.

21:42

Važna trojka Sent Rosa, Radonjić traži tajm-aut

Panatinaikos na početku 39. minuta vodi 71:69, a poveo je drugom trojkom Hauarda Sent-Rosa.

21:28

Čeka nas drama u finišu!

Volters i Nedović su ušli u "razmenu paljbe" u završnici i Zvezda na pet minuta do kraja vodi 69:67.

21:18

PAO opet vodi, Nedović ostao potpuno sam!

"Zeleni" ponovo brzo reaguju na Zvezdinih "plus 9" i trojkom Nemanje Nedovića potpuno "otvaraju" meč (54:57) u 28. minutu.

Pao je potom za još korak prišao crveno-belima, košem Vasilisa Kavadasa za 56:57, posle čega je dosuđena nesportska lična greška Stefana Markovića. Još minut i 22 sekunde do kraja treće četvrtine, a Nedović je izjednačio na 57:57, pa doveo domaće u vođstvo 58:57.

Do sada je ubacio 20 poena.

Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

21:09

Zvezda opet igra kao na početku

Nikola Kalinić je pogodio uz prekršaj, prethodno je ubacio još dva slobodna bacanja i Zvezda opet ima mirniju prednost - "plus 9" (55:46).

21:06

Sjajno zakucavanje Holinsa, za vođstvo Zvezde

Niko nije zagradio Zvezdinog Amerikanca, pa je ukucao snažno loptu u koš zelenih posle ofanzivnog skoka, za 44:48,.

Odmah posle toga Kalinić je ukrao loptu, omogućio Eronu Vajtu da pogodi za 44:50 i u takvoj situaciji trener Panate Priftis opet mora da reaguje.

U toku je 24. minut, a Zvezda igra značajno bolje nego u drugoj četvrtini.

20:47

Nedović sa pola terena za vođstvo Panate!

Nagazio je srpski šuter logo na sredini terena i odatle pogodio trojku preko Ostina Holinsa, da postavi na poluvremenu rezultat 42:41 za "zelene". To je bila njegova treća trojka i 13. poen večeras. Najviše zahvaljujući njemu "zeleni" su se vratili iz minusa posle prve četvrtine.

Drugu četvrtinu PAO je rešio u svoju korist rezultatom 25:18

Izvor: Sport klub/Screenshot

20:34

Prvo izjednačenje, pa vođstvo Panate!

Elefterios Mancukas ubacio je trojku za izjednačenje u 17. minutu (30:30), a Nikoas Čukas postavio je Panatinih "plus 2" (32:30). Podsetimo, Zvezda je početkom druge četvrtine vodila 26:17, ali od tada je rezultat 13:6 za "zelene".

Crveno-beli su već nekoliko minuta bez odgovora.

20:29

PAO sada u velikom naletu

Deril Mejkon pogodio je trojku za 25:28 i izazvao Radonjićevu reakciju tajm-autom u 14. minutu. I posle te pauze pogodio je za 27:28.

Početkom druge četvrtine, Zvezda je vodila 26:17 posle druge trojke Ognjena Dobrića, ali se PAO brzo vratio, istopivši minus pogocima Kavadasa iz igre i sa linije penala.

20:20

Trojka na trojku, Nedović pa Dobrić!

Šuter Panatinaikosa je "namestio ruku" dok je odmicala prva četvrtina, pa je pogodio trojku za 15:18 u osmom minutu, a odgovor Beograđana stigao je nekoliko akcija kasnije, trojkom Ognjena Dobrića.

Zvezda posle prve četvrtine vodi 23:17 u Atini.

Izvor: Profimedia

20:15

Zvezda čuva prednost

Luka Mitrović strpljivo "okreće" čuvara, donosi Zvezdi vođstvo 14:9, a onda Nemanja Nedović postiže prve poene protiv svog matičnog kluba.

Posle šest minuta košarke u Atini, Zvezda vodi 14:11. Bivši plej crveno-belih Stefan Jović sedi kraj terena i gleda meč "u civilu":

20:08

Zvezda povela 8:2, domaći reaguju

Još jedna Holinsova trojka i Voltersov pogodak posle prodora doneli su Beograđanima prednost 8:2 na početku 4. minuta utakmice. Zbog toga sa klupe Panatinaikosa reaguju tajm-autom. Trener Dimitris Priftis odmah hoće da prekine nalet srpskog tima.

20:05

PAO bez šanse za plej-of, Zvezdi potrebne pobede

20:02

Za početak - trojka Ostina Holinsa!

Zvezdin krilni košarkaš nastavio je u dobrom ritmu sa Kupa i "otvorio" meč trojkom za vođstvo Beograđana 3:0.