Uživo

Partizan dodao gas i pobijedio pred Barselonu i Real! Crno-bijeli idu u Španiju sa 7-0 u ABA ligi!

Partizan je pobijedio Split i sačuvao perfektan skor u ABA ligi

Partizan je pobijedio Split 89:70 (20:19, 19:19, 29:15, 21:17) i ostvario dva cilja - popravio je "jadranski" skor na 7-0 i ujedno sačuvao snagu pred teška gostovanja Barseloni i Real Madridu u naredna četiri dana.

Tim Željka Obradovića igrao je protiv Dalmatinaca bez kapitena Kevina Pantera, a meč su prelomili Džejms Naneli sa 11 poena u trećoj četvrtini (3/6 za tri), kao i Zek Ledej, kome je Željko Obradović čestitao nakon što je u četvrtoj četvrtini izašao poslije 14 ubačenih poena. Crno-bijeli su poslije ravnopravnog prvog dijela meča odlučili sve u trećoj četvrtini, u kojoj su ubacili skoro 30 poena, poveli dvocifrenom prednošću i potom su do kraja samo povećavali "plus".

Obradović je Alenu Smailagiću dao ulogu startnog centra i dao mu veliku minutažu (osam poena za 22 minuta na terenu), u želji da što prije uđe u fizičku formu poslije oporavka od povrede. Takođe, debitovao je slovački centar Vladimir Brodzijanski i ubacio četiri poena za 20 minuta u igri, dok su dvocifreni broj poena ubacili i Uroš Trifunović i večerašnji kapiten Danilo Anđušić (obojica po 11), a uz njih i Janis Papapetru (10).

20:44

Kraj utakmice, rutinska pobeda Partizana protiv Splita

Crno-beli su slavili 89:70 (20:19 ,19:19, 29:15, 21:17) i popravili skor u ABA ligi na 7-0. U trećoj četvrtini su "dodali" gas i mirno rešili meč pred odlazak u Španiju u ponedeljak. Tamo će igrati u utorak protiv Barselone i u četvrtak protiv Reala

20:33

36' Samo je jedna dilema - kolika će biti razlika?

Obradović je izveo Ledeja i pozdravio ga, pokazavši i tako da je zadovoljan njegovom igrom. Za to vreme, na terenu je Uroš Trifunović posle nesportskog faula postavio novu maksimalnu prednost crno-belih, 80:60.

20:27

30' Kraj treće četvrtine - Partizan samo povećava razliku

Crno-beli su treću deonicu rešili u svoju korist ubedljivim rezultatom 29:15, trenutno vode 68:53 i deluje da su "prelomili" meč. Naneli je u prethodnih 10 minuta ubacio 11 poena i pokrenuo je crno-bele ka trenutnih "plus 15"

20:12

27' Naneli potpuno sam - naravno da pogađa

Partizanov šuter odvodi crno-bele na dvocifrenu razliku, 59:47. Splićani su ga ostavili potpuno samog na šutu za tri poena

20:08

25' Važan koš Lesora - Partizan na "plus 8"

Francuz je poentirao uz prekršaj za 52:44, a Splićani reaguju tajm-autom

20:06

24' Partizan povećava prednost

Jam Madar ubacuje trojku za Partizanovih 48:42, a Papapetru potom pogađa za 49:42. Da li je ovo nalet u kojem će domaćin povesti dvocifrenom razlikom?

19:46

Na poluvremenu, Partizan - Split 39:38

Strelci:

PARTIZAN: Ledej 6, Smailagić 6, Papapetru 5, Egzum 3, Brodzijanski 2, Naneli 2, Trifunović 3, Anđušić 9, Madar 3. Timski: 8/18 za dva, 7/14 za tri, 2/3 sl. bacanja, 14 skokova (9-5), 8 asistencija, 7 izgubljenih lopti

SPLIT: Runjić 4, Šorter 16, Nelson 4, Mavra 11, Šarić 3. Timski: 7/16 ta dvam 6/11 za tri, 6/8 sl. bacanja, 13 skokova (10-3), 7 asistencija, 6 izgubljenih lopti

19:40

18' Crno-beli vode, gosti se ne predaju

Zek Ledej i Alen Smailagić donose crno-belima vođstvo 35:31, ali je Split rešen da ode na poluvreme sa aktivnim rezultatom. Lovre Runjić zakucao je za dva poena razlike (35:33)

19:36

15' I dalje egal meč - Split vodi

Najbolji igrač Splita Šenon Šorter vratio je vođstvo gostima u 15. minutu (26:25), na šta je Obradović reagovao tajm-autom

19:24

Na kraju prve četvrtine, "plus 1" za Partizan

Janis Papapetru ubacio je šestu timsku trojku Partizana, a rezultat 20:19 na kraju prve četvrtine postavio je krilni centar Splita Viktor Šarić, posle ofanzivnog skoka

19:16

U toku je prva četvrtina u Štark areni

19:13

6' Brodzijanski se "upisuje" u Partizanu

Slovak je pogodio iz reketa za 11:12 i dobio aplauz navijača za prve poene u crno-belom dresu.

Obradović je pre ovog koša tajm-autom prekinuo seriju Splita, kojom su gosti poveli 12:6.

19:10

4' Za početak - trojke na obe strane

Jam Madar i Kevin Panter pogodili su trojke za Partizan, a Splitu je vođstvo 9:6 doneo šuter Šenon Šorter, takođe trojkom

19:07

Večeras bez Kevina Pantera

Željko Obradović večeras odmara kapitena crno-belih Kevina Pantera, pa je u meču protiv Splita "traka" kod Danila Anđušića.

Takođe, prvi put je u timu novi centar Partizana Vladimir Brodzijanski.

19:00

Startne petorke:

PARTIZAN: Madar, Anđušić, Trifunović, Vukčević, Smailagić
SPLIT: Mavra, Runjić, Saliven, Šorter, Nelson

18:59

"Smajli" je ponovo spreman

Partizanov centar Alen Smailagić oporavio se od povrede i u petak prvi put nastupio ove sezone. Za manje od pet minuta u igri ubacio je devet poena i dao značajan doprinos trijumfu protiv Makabija, iako je bilo očigledno da mu je potrebno još vremena da stekne kondiciju.

"Vratio sam se pravo u ritam utakmica na svaka dva dana. Do sada su moji saigrači iznosili taj teret i veoma sam srećan što sam konačno u prilici da budem sa njima na terenu i da se zajedno borimo. Idemo od treninga do treninga, od utakmice do utakmice. U ovom trenutku nam je najvažnije da protiv Splita dobro odigramo i dođemo do nove pobede pred našim navijačima", istakao je Smailagić.

Izvor: MONDO/Uroš Arsić

18:58

Žestok ritam crno-belih - Split usred Evrolige

Duel protiv Splita dolazi Partizanu između čak tri evroligaške utakmice. Crno-beli su u petak u Štark areni savladali Makabi, a u ponedeljak putuju u Španiju. Tamo će u utorak gostovati Barseloni, a u četvrtak Real Madridu. Zbog takvog kalendara, trebalo bi očekivati da Obradović u duelu protiv hrvatskog tima podeli minutažu i pokuša da sačuva nosioce igre.

Izvor: ATA Images/Dušan Milenković

18:57

Poruka Željka Obradovića

"Nova utakmica u ABA ligi. Naravno da svakoj utakmici pristupamo na isti način. Mi treneri smo već uradili analizu protivnika, a na popodnevnom treningu ćemo prvo imati video sa igračima. Da izađemo sa informacijama pred njih i postavimo utakmicu. I da igrači koji nisu igrali odrade malo jači trening. Veliko poštovanje za ekipu Splita, kao i za sve protivnike u bilo kom takmičenju do sada", poručio je Obradović pred ovaj meč.