U noći između subote i nedjelje sastaju se Denver i L.A. Lejkersi što će biti prilika da Luka Dončić prvi put zaigra u dresu "jezeraša" protiv Nikole Jokića.
U noći između subote i nedelje (2.30) u NBA gledaćemo duel Denvera i L.A. Lejkersa, a po svemu sudeći biće to duel i velikih prijatelja: Nikole Jokića i Luke Dončića. Iako je Jokić u završnici prethodne utakmice sa Šarlotom držao oblogu na ruci, nije bilo nikakve priče da će propustiti večerašnju utakmicu pred svojim navijačima, dok je i dalje neizvjesno da li će Dončić izaći na parket jer je i dalje u procesu potpunog oporavka.
Dončića nije bilo na susretu protiv Portlanda, pošto se radilo o utakmici koja je bila samo 24 sata poslije duela sa Šarlotom, pa je ljekarski tim savjetovao trenera Redika da ga poštedi. S obzirom na to da je od tada prošlo dva dana, vjerujemo da će Dončić i sam insistirati na tome da igra.
Da li to znači da će Dončić igrati protiv Jokića?
U zvaničnom saopštenju Lejkersa - koji su prema pravilima NBA lige obavezni da unapred izvijeste navijače o stanju svojih igrača - kod Luke Dončića stoji da je pod znakom pitanja, baš kao i Lebron Džejms.
S obzirom da Lejkersima "gori pod nogama", pretpostavka je da će obojica igrati protiv Denvera, a vidjećemo da li zajedno mogu da zaustave Nikolu Jokića. Kao što već dobro znamo, Nagetsi su "noćna mora" za Lejkerse već godinama, tako da je Lebron tek jednom u posljednjih 14 mečeva okusio pobjedu.
Znamo i da je Dončić godinama vodio bitke sa Jokićem, samo što je nosio dres Maveriksa, a prvi put ćemo ga sada vidjeti i u opremi "jezeraša" u Denveru, vidjećemo da li i u boljoj formi jer je po sopstvenom priznanju "zarđao".
Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!