Košarka

Novi poraz na "Pecari": Čačani deklasirali Široki!

Košarkaši Širokog doživjeli su ubjedljiv poraz u susretu 9. kola regionalne Druge ABA lige. Šampiona Bosne i Hercegovine deklasirao je lider prvenstva Borac iz Čačka (93:74).

Domaći košarkaši dobro su stajali u prvoj polovini utakmice. Nakon prve četvrtine vodili su 27:21, na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 46:46, nakon čega je Borac prelomio utakmicu te na kraju došao do pobjede s ubjerljivih 19 poena razlike.

Đorđe Majstorović i Uroš Čarapić s učinkom od po 20 poena predvodili su Borac, dok je Dario Drežnjak s 15 pogodaka bio najučinkovitiji kod Širokog.

Dvocifreni učinak kod Hercegovaca ostvarili su Jure Zubac i Mateo Drežnjak, koji su postigli po 14 koševa.

S omjerom pobjeda 8-1 Borac je prvi na tabeli ABA lige 2, dok je Široki s pet pobjeda i četiri poraza na šestom mjestu.