Uživo

Zvezda trojkama "lomila" uporne Slovence: Lazić i Davidovac ubacili DESET

Primorska je dala sve što je mogla, a crveno-beli prekinuli seriju poraza na gostovanjima.

Crvena zvezda zaustavila je veoma neprijatan niz neuspeha na utakmicama ABA lige van "Pionira".

Na gostovanju desetkovanom rivalu iz vrha tabele, ekipa Dragana Šakote borila se i izborila svojim odličnim šutem protiv "žilavog" protivnika i svojih defanzivnih problema:

Primorska - Crvena zvezda 78:90 (26:20, 13:29, 24:21, 15:20)

Na parketu tima koji je zbog finansijskih problema ostao bez nosilaca igre, ekipa Dragana Šakote odigrala je derbi koji je to bio samo na "papiru".

Domaćina su u prethodnim danima napustili Marko Jagodić Kuridža (prešao baš u Zvezdu), Lens Heris (u Mornar), Žan Mark Šiško (povređen, van tima), kao i trener Jurica Golemac, pa je u ovoj utakmici imao samo deset igrača u rosteru i na terenu je ostavio sve što ima.

Zvezda je na momente imala problem da se izbori sa takvim - "žilavim" protivnikom i njegovom pikenrol igrom, ali dok je meč odmicao ipak je bez većih problema sticala i održavala vođstvo, pre svega svojim odličnim šutem.

Kapiten crveno-belih Branko Lazić ubacio je 18 poena, uz pet trojki, koliko je pogodio i Dejan Davidovac, najefikasniji igrač utakmice sa 21 poenom. Sa njima na čelu, uz 50 odsto pogođenih šuteva za tri (13/26) i 61 odsto za dva (21/34), crveno-beli su u trećoj četvrtini stekli "plus 14" poena, a pred završnicu "plus 15".

Branko Lazić trojka (SPORT)
Izvor: YouTube/ABA liga j.t.d.

Primorska je u međuvremenu našla način da se primakne na "minus 4" (62:66), ali je tada Davidovac preuzeo odgovornost i poveo tim ka sedmoj "jadranskoj" pobedi.

Crveno-beli su u prvoj utakmici na početku osmodnevne turneje (Primorska, Zenit, Budućnost) nastupili bez Moa Fajea, Džejmsa Gista i Derika Brauna, pa ostaje da se vidi da li će neko od njih uskoro napustiti tim.

Sa druge strane, već nekoliko dana najavljuju se dolasci beka Olimpijakosa Kevina Pantera i sada slobodnog Vladimira Štimca i ozvaničenje tih "potpisa" iščekivaće se narednih dana sa Malog Kalemegdana. Za to vreme, Zvezda će biti šesta na tabeli ABA lige, sada sa dve pobede manje od lidera - Budućnosti.

Podgoričani će ujedno biti naredni "jadranski" rival Šakotinog tima, u ponedeljak 30. decembra - odmah posle povratka ekipe sa dalekog puta u Kazanj.

/Pogledajte najzanimljivije detalje utakmice Primorska - Crvena zvezda/

Primorska Crvena zvezda (SPORT)

Primorska: Hrovat, Barič 16 (0/3 za tri, 8 as), Kosi 6, Ciani, Lazić 12 (3/7 za tri), Marinković 17, Hodžić 7 (2/9 za tri), Dimec 8, Nemanić, Vončina 12.

Zvezda: Kuzmić, Čović 7 (0/3 za tri, 5 as), Braun 7 (6 as, 5 izg), Davidovac 21 (5/10 za tri, 9 sk), Lazić 18 (5/7 za tri), Beron 8, Dobrić, Jagodić Kuridža 2, Dženkins 7, Simanić 9, Jovanović, Odžo 11 (4 izg).

Partizan - Igokea 89:73

Tabela: Budućnost 9-3, Partizan 9-3, Cedevita Olimpija 9-3, FMP 8-4, Primorska 8-4, Crvena zvezda 7-5, Mornar 7-5, Krka 4-8, Cibona 4-8, Zadar 3-9, Igokea 2-10, Mega 2-10.

19:48

- Kraj utakmice, pobeda Zvezde -

Konačan rezultat je:

19:40

Davidovac stigao Lazića - peta trojka

Traje "trka" Zvezdinog beka i krila u broju pogodaka sa distance. Odavno je poznato ko će pobediti, samo je pitanje koji će rezultat biti.

U toku je 38. minut.

19:35

Davidovac ubacuje četvrtu trojku

"Vezao" je osam poena Zvezdin rezervista u poslednjoj četvrtini i primorao domaće na tajm-aut, u 35. minutu.

Trenutni rezultat je 81:66 za Zvezdu i to je njeno maksimalno vođstvo.

19:33

Davidovac stiže Lazića - njegovih 15 poena

Ponovo Zvezdino krilo ubacuje trojku, za 64:75, posle kojih Nejc Barič poentira za domaće - 66:75.

19:29

Davidovac sa "kapice", za 64:72

I krilo crveno-belih ulazi među dvocifrene među Beograđanima. Ubacio je 12 poena, efikasniji od njega je Lazić, sa 18.

19:24

Dženkins ubacuje uz zvuk sirene, za kraj 3/4

Zvezdin Amerikanac pogodio je u poslednjim sekundama četvrtine, da vrati crveno-bele na mirniji "plus" i vođstvo 70:63.

19:22

Primorska je u igri!

Zvezdin Lazić ubacio je pet trojki, a Aleksandar Lazić iz Primorske je pogodio tri i dao veliki doprinos rezultatskom povratku domaćih u meč - 62:66.

U toku je 30. minut.

19:17

Primorska prepolovila maksimalni "minus"

U jednom trenutku treće četvrtine, Zvezda je imala vođstvo 57:43, ali je Primorska do završnice kvartala našla način da se vrati u meč i da smanji zaostatak na trenutnih 57:64.

U toku je 28. minut meča.

19:13

Lazić ne staje - peta trojka - 5/5!

Još jednom je pogodio Zvezdin kapiten sa distance. Njegova peta, a timska deseta trojka za vođstvo 64:55.

19:06

Lazić igra najbolju partiju u ABA ligi - 48:59

Zvezdin kapiten ubacio je do sada četiri trojke, ukupno 15 poena i tako održava dvocifreni "plus" crveno-belih na početku drugog dela meča.

"Vezao" je osam poena u trećoj četvrtini.

U toku je 24. minut.

18:49

- Loš napad Zvezde za kraj, poluvreme -

Čović je čekao Lazića, pa mu dodao loptu, a Zvezdin kapiten je kasno šutnuo, takođe posle dugog čekanja Odža.

Rezultat na poluvremenu je: Primorska - Zvezda 39:49 (26:20)

18:47

Zvezda na najvećih "plus 12" - 37:49

Filip Čović stao je na liniju penala i iskoristio oba šuta, da postavi maksimalnu prednost crveno-belih u dvorani "Bonifika".

U toku je poslednji minut prvog dela.

18:43

Zvezda drugi put gubi loptu na izvođenju

Dženkins je predao loptu Primorskoj, a Dragan Šakota je pozvao tajm-aut i kritikovao ga.

"Zašto odigramo dobru odbranu, ako im posle predamo loptu?", vikao je Zvezdin trener u pauzi.

18:40

Dženkins ubacuje sedmu Zvezdinu trojku - 37:47

Crveno-beli za sada šutiraju za tri poena 7/12.

Braun je dao jednu, kao i Dženkins i Simanić, a Davidovac i Lazić ubacili su po dve.

18:39

Zvezda se muči sa linije penala - 2/7

Davidovac je promašio oba penala, što je Dimec kaznio pogotkom za "minus 5" Primorske. Crveno-beli ne uspevaju da odbrane pikenrol.

18:37

Davidovac opet dobija prostor - 35:39

Još jedna trojka Zvezdinog krila, posle "mlake" odbrane Dinamika.

Na drugoj strani, crveno-beli ponovo ne mogu da zaustave pikenrol igru domaćih, pa Žiga Dimec lako poentira.

18:35

Na obe strane krvarenja

Zvezdin centar Jovanović otišao je na klupu zbog krvi ispod oka, a onda je igru napustio i Aleksandar Lazić, krilo Primorske. Njega je u doskoku Odžo udario laktom.

18:32

Branko Lazić za vođstvo - 31:34

Zvezdin kapiten iskoristio je jedno od dva slobodna bacanja, da u 14. minutu poravna rezultat na semaforu. Potom je ubacio trojku minut kasnije, za vođstvo Beograđana.

18:29

Ponovo Jovanović za Davidovca - 31:30

Primorska od starta meča "skuplja" u reketu i izaziva šut Beograđana. Sada je to kaznio Davidovac, trojkom posle koje su sa klupe Primorske pozvali tajm-aut.

18:28

Šakota izmenio sva tri centra - sad igra Jovanović, 31:27

Rezervna "petica" crveno-belih sada je na terenu i u praktično prvom kontaktu sa loptom asistirao je usamljenom Davidovcu u reketu.

U toku je 13. minut.

18:25

Četvrta trojka Primorske u seriji - 31:24

Aleksandar Lazić ubacio je još jednu trojku, svoju drugu, za "plus 7" Primorske u 12. minutu. Potom je i snažno ukucao na "alej-up" dodavanje Hodžića.

18:21

Još jedna trojka Primorske - 26:20 za kraj 1/4!

Luka Vončina ubacuje trojku sa osam metara, uz zvuk sirene!

Najbolji igrač slovenačkog tima tako je i završio prvu četvrtinu, serijom domaćih 10:0.

18:20

Primorska "okreće" u finišu 1/4 - 23:20

Bivši igrač Dinamika i Mege Aleksandar Lazić ubacio je trojku, a onda je sa distance pogodio i Hodžić, uz prekršaj Ognjena Dobrića. Primorska je tako preokrenula rezultat.

Još 28 sekundi do kraja prve četvrtine.

18:17

Jagodić Kuridža debituje - 16:18

Zvezdin krilni centar zaigrao je u crveno-belom prvi put i odmah napravio dva prekršaja - po jedan u napadu i odbrani.

Na terenu je sada Zvezdina petorka Braun, Beron, Davidovac, Jagodić Kuridža, Odžo.

18:14

Braunovih pet poena, pa jak faul - 14:16

Lorenco Braun ubacio je trojku, pa dodao još dva poena, za vođstvo Beograđana 16:11, posle čega mu je dosuđen nesportski prekršaj u reketu crveno-belih.

Arbitri su pregledali snimak, a Miljoš Koljenšić je nesportski faul preinačio u "običan".