Zvezda trojkama "lomila" uporne Slovence: Lazić i Davidovac ubacili DESET

Primorska je dala sve što je mogla, a crveno-beli prekinuli seriju poraza na gostovanjima.

Zvezda trojkama "lomila" uporne Slovence: Lazić i Davidovac ubacili DESET Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda zaustavila je veoma neprijatan niz neuspeha na utakmicama ABA lige van "Pionira".

Na gostovanju desetkovanom rivalu iz vrha tabele, ekipa Dragana Šakote borila se i izborila svojim odličnim šutem protiv "žilavog" protivnika i svojih defanzivnih problema:

Primorska - Crvena zvezda 78:90 (26:20, 13:29, 24:21, 15:20)

Na parketu tima koji je zbog finansijskih problema ostao bez nosilaca igre, ekipa Dragana Šakote odigrala je derbi koji je to bio samo na "papiru".

Domaćina su u prethodnim danima napustili Marko Jagodić Kuridža (prešao baš u Zvezdu), Lens Heris (u Mornar), Žan Mark Šiško (povređen, van tima), kao i trener Jurica Golemac, pa je u ovoj utakmici imao samo deset igrača u rosteru i na terenu je ostavio sve što ima.

Zvezda je na momente imala problem da se izbori sa takvim - "žilavim" protivnikom i njegovom pikenrol igrom, ali dok je meč odmicao ipak je bez većih problema sticala i održavala vođstvo, pre svega svojim odličnim šutem.

Kapiten crveno-belih Branko Lazić ubacio je 18 poena, uz pet trojki, koliko je pogodio i Dejan Davidovac, najefikasniji igrač utakmice sa 21 poenom. Sa njima na čelu, uz 50 odsto pogođenih šuteva za tri (13/26) i 61 odsto za dva (21/34), crveno-beli su u trećoj četvrtini stekli "plus 14" poena, a pred završnicu "plus 15".

Daleka trojka Branka Lazića u Sloveniji.
Izvor: YouTube/ABA liga j.t.d.

Primorska je u međuvremenu našla način da se primakne na "minus 4" (62:66), ali je tada Davidovac preuzeo odgovornost i poveo tim ka sedmoj "jadranskoj" pobedi.

Crveno-beli su u prvoj utakmici na početku osmodnevne turneje (Primorska, Zenit, Budućnost) nastupili bez Moa Fajea, Džejmsa Gista i Derika Brauna, pa ostaje da se vidi da li će neko od njih uskoro napustiti tim.

Sa druge strane, već nekoliko dana najavljuju se dolasci beka Olimpijakosa Kevina Pantera i sada slobodnog Vladimira Štimca i ozvaničenje tih "potpisa" iščekivaće se narednih dana sa Malog Kalemegdana. Za to vreme, Zvezda će biti šesta na tabeli ABA lige, sada sa dve pobede manje od lidera - Budućnosti.

Podgoričani će ujedno biti naredni "jadranski" rival Šakotinog tima, u ponedeljak 30. decembra - odmah posle povratka ekipe sa dalekog puta u Kazanj.

/Pogledajte najzanimljivije detalje utakmice Primorska - Crvena zvezda/

Pregled utakmice Primorska - Crvena zvezda.

Primorska: Hrovat, Barič 16 (0/3 za tri, 8 as), Kosi 6, Ciani, Lazić 12 (3/7 za tri), Marinković 17, Hodžić 7 (2/9 za tri), Dimec 8, Nemanić, Vončina 12.

Zvezda: Kuzmić, Čović 7 (0/3 za tri, 5 as), Braun 7 (6 as, 5 izg), Davidovac 21 (5/10 za tri, 9 sk), Lazić 18 (5/7 za tri), Beron 8, Dobrić, Jagodić Kuridža 2, Dženkins 7, Simanić 9, Jovanović, Odžo 11 (4 izg).

Partizan - Igokea 89:73

Tabela: Budućnost 9-3, Partizan 9-3, Cedevita Olimpija 9-3, FMP 8-4, Primorska 8-4, Crvena zvezda 7-5, Mornar 7-5, Krka 4-8, Cibona 4-8, Zadar 3-9, Igokea 2-10, Mega 2-10.

19:48

- Kraj utakmice, pobeda Zvezde -

Konačan rezultat je:

19:40

Davidovac stigao Lazića - peta trojka

Traje "trka" Zvezdinog beka i krila u broju pogodaka sa distance. Odavno je poznato ko će pobediti, samo je pitanje koji će rezultat biti.

U toku je 38. minut.

19:35

Davidovac ubacuje četvrtu trojku

"Vezao" je osam poena Zvezdin rezervista u poslednjoj četvrtini i primorao domaće na tajm-aut, u 35. minutu.

Trenutni rezultat je 81:66 za Zvezdu i to je njeno maksimalno vođstvo.

19:33

Davidovac stiže Lazića - njegovih 15 poena

Ponovo Zvezdino krilo ubacuje trojku, za 64:75, posle kojih Nejc Barič poentira za domaće - 66:75.

19:29

Davidovac sa "kapice", za 64:72

I krilo crveno-belih ulazi među dvocifrene među Beograđanima. Ubacio je 12 poena, efikasniji od njega je Lazić, sa 18.

19:24

Dženkins ubacuje uz zvuk sirene, za kraj 3/4

Zvezdin Amerikanac pogodio je u poslednjim sekundama četvrtine, da vrati crveno-bele na mirniji "plus" i vođstvo 70:63.

19:22

Primorska je u igri!

Zvezdin Lazić ubacio je pet trojki, a Aleksandar Lazić iz Primorske je pogodio tri i dao veliki doprinos rezultatskom povratku domaćih u meč - 62:66.

U toku je 30. minut.

19:17

Primorska prepolovila maksimalni "minus"

U jednom trenutku treće četvrtine, Zvezda je imala vođstvo 57:43, ali je Primorska do završnice kvartala našla način da se vrati u meč i da smanji zaostatak na trenutnih 57:64.

U toku je 28. minut meča.

19:13

Lazić ne staje - peta trojka - 5/5!

Još jednom je pogodio Zvezdin kapiten sa distance. Njegova peta, a timska deseta trojka za vođstvo 64:55.

19:06

Lazić igra najbolju partiju u ABA ligi - 48:59

Zvezdin kapiten ubacio je do sada četiri trojke, ukupno 15 poena i tako održava dvocifreni "plus" crveno-belih na početku drugog dela meča.

"Vezao" je osam poena u trećoj četvrtini.

U toku je 24. minut.

18:49

- Loš napad Zvezde za kraj, poluvreme -

Čović je čekao Lazića, pa mu dodao loptu, a Zvezdin kapiten je kasno šutnuo, takođe posle dugog čekanja Odža.

Rezultat na poluvremenu je: Primorska - Zvezda 39:49 (26:20)

18:47

Zvezda na najvećih "plus 12" - 37:49

Filip Čović stao je na liniju penala i iskoristio oba šuta, da postavi maksimalnu prednost crveno-belih u dvorani "Bonifika".

U toku je poslednji minut prvog dela.

18:43

Zvezda drugi put gubi loptu na izvođenju

Dženkins je predao loptu Primorskoj, a Dragan Šakota je pozvao tajm-aut i kritikovao ga.

"Zašto odigramo dobru odbranu, ako im posle predamo loptu?", vikao je Zvezdin trener u pauzi.

18:40

Dženkins ubacuje sedmu Zvezdinu trojku - 37:47

Crveno-beli za sada šutiraju za tri poena 7/12.

Braun je dao jednu, kao i Dženkins i Simanić, a Davidovac i Lazić ubacili su po dve.

18:39

Zvezda se muči sa linije penala - 2/7

Davidovac je promašio oba penala, što je Dimec kaznio pogotkom za "minus 5" Primorske. Crveno-beli ne uspevaju da odbrane pikenrol.

18:37

Davidovac opet dobija prostor - 35:39

Još jedna trojka Zvezdinog krila, posle "mlake" odbrane Dinamika.

Na drugoj strani, crveno-beli ponovo ne mogu da zaustave pikenrol igru domaćih, pa Žiga Dimec lako poentira.

18:35

Na obe strane krvarenja

Zvezdin centar Jovanović otišao je na klupu zbog krvi ispod oka, a onda je igru napustio i Aleksandar Lazić, krilo Primorske. Njega je u doskoku Odžo udario laktom.

18:32

Branko Lazić za vođstvo - 31:34

Zvezdin kapiten iskoristio je jedno od dva slobodna bacanja, da u 14. minutu poravna rezultat na semaforu. Potom je ubacio trojku minut kasnije, za vođstvo Beograđana.

18:29

Ponovo Jovanović za Davidovca - 31:30

Primorska od starta meča "skuplja" u reketu i izaziva šut Beograđana. Sada je to kaznio Davidovac, trojkom posle koje su sa klupe Primorske pozvali tajm-aut.

18:28

Šakota izmenio sva tri centra - sad igra Jovanović, 31:27

Rezervna "petica" crveno-belih sada je na terenu i u praktično prvom kontaktu sa loptom asistirao je usamljenom Davidovcu u reketu.

U toku je 13. minut.

18:25

Četvrta trojka Primorske u seriji - 31:24

Aleksandar Lazić ubacio je još jednu trojku, svoju drugu, za "plus 7" Primorske u 12. minutu. Potom je i snažno ukucao na "alej-up" dodavanje Hodžića.

18:21

Još jedna trojka Primorske - 26:20 za kraj 1/4!

Luka Vončina ubacuje trojku sa osam metara, uz zvuk sirene!

Najbolji igrač slovenačkog tima tako je i završio prvu četvrtinu, serijom domaćih 10:0.

18:20

Primorska "okreće" u finišu 1/4 - 23:20

Bivši igrač Dinamika i Mege Aleksandar Lazić ubacio je trojku, a onda je sa distance pogodio i Hodžić, uz prekršaj Ognjena Dobrića. Primorska je tako preokrenula rezultat.

Još 28 sekundi do kraja prve četvrtine.

18:17

Jagodić Kuridža debituje - 16:18

Zvezdin krilni centar zaigrao je u crveno-belom prvi put i odmah napravio dva prekršaja - po jedan u napadu i odbrani.

Na terenu je sada Zvezdina petorka Braun, Beron, Davidovac, Jagodić Kuridža, Odžo.

18:14

Braunovih pet poena, pa jak faul - 14:16

Lorenco Braun ubacio je trojku, pa dodao još dva poena, za vođstvo Beograđana 16:11, posle čega mu je dosuđen nesportski prekršaj u reketu crveno-belih.

Arbitri su pregledali snimak, a Miljoš Koljenšić je nesportski faul preinačio u "običan".