Košarka

Igokea se revanširala Sparsima – 20 razlike za drugo mjesto!

Ono što su Sparsi napravili u finalu Kupa BIH nisu uspjeli da ponove u prvenstvu BIH.

Izvor: Fena/Almir Razić

Košarkaši Igokee pobijedili su sarajevske Sparse rezltatom 98:76 u odgođenoj utakmici 15. kola i tako se koliko-toliko revanširali za poraz u Kupu BIH.

Igokea je od početka kontrolisala utakmicu, a nakon deset minuta imala je osam poena poena prednosti -31:23, da bi do poluvremena otišla na dvocifrenu razliku.

Ključna je bila treća četvrtina koju je Igokea dobila sa 25:12 pa je već tada pitanje pobjednika bilo riješeno.

Najefikasniji u Igokei bili su Sava Lešić i Đorđe Simeunović koji su postigli po 19 koševa, pratisuo ih je Kinan Evans sa 18. U gostujućem timu, efikasniji od ostalih bio je Nejc Klavžar sa 17 koševa.

Nakon ovog trijumfa Igokea je izbila na drugu poziciju sa 30 bodova, tri više ima Široki koji ima i dvije utakmice više.