Košarka

Liga BiH: Široki pregazio "fenjeraša'', Sarajlijama bodovi u Mrkonjić Gradu

Aktuelni šampion BiH je Vogošću savladao razlikom od ČAK 58 poena. OKK Spars Realway zahvaljujući dobrom prvom poluvremenu uknjižio pobjedu nad Mladosti.

Izvor: Fena/Arhiv

Prvog dana vikenda odigrano je pet utakmica 20. kola košarkaške lige BiH, a najubjedljviju pobjedu upisao je aktuelni šampion, Široki Brijeg, koji je na ''Pecari'' deklasirao ''fenjeraša'' Vogošću – razlikom od 58 poena!

Nakon 40 minuta, na semaforu je bio ispisan rezultat 134:76, a u domaćem sastavu su se svi igrači upisali u strijelce, osim Darija Drežnjaka.

Prednjačio je Jure Zubac sa 24 poena, Josip Batinić je postigao 21, a Ivan Karačić 19 poena. Kod gostiju, ''simultanku'' je odigrao Džej Vilijams, koji je postigao skoro polovinu poena za Vogošću – 33, dok je drugi strijelac tima bio Mujo Tuljković sa 17 poena.

OKK Spars Realway je trijumfovao u Mrkonjić Gradu, a da će tako biti, moglo je da se nasluti već poslije prve dvije četvrtine, nakon kojih je rezultat glasio 34:46.

Na kraju, aktuelni osvajač Kupa BiH i prošlosezonski finalista plej-ofa za šampiona BiH trijumfovao je rezultatom 73:80.

Adin Vrabac je u pobjedi učestvovao uz 22 poena, dok je Kenan Kamenjaš postigao 19. Domaćima nije pomogla ni odlična partija Stefana Mijovića, koji je sa 23 poena bio najefikasniji igrač utakmice.

Zrinjski je u Mostaru savladao Bratunac rezultatom 94:82, debitant u eliti Promo iz Donjeg Vakufa je nadigrao Leotar (79:75), a pred domaćom publikom je trijumfovala i Čapljina i to nad Slobodom- rezulat je glasio 74:72.

Kolo će u ponedjeljak zaključiti Kakanj i Igokea.