Ostali sportovi

OSMA U NIZU: Ubjedljiva pobjeda Borca za vrh tabele!

Autor Goran Arbutina

Sedam golova razlike bilo je dovoljno rukometašima Borca za lidersku poziciju na tabeli Premijer lige BIH.

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Pobjedničkiniz RK Borac m:tel i dalje traje!

Ekipa Mirka Mikića upisala je osmu pobjednu u prvenstvu savladavši u petak u banjalučkom Boriku ekipu Leotara rezultatom 38:31.

Sedam golova razlike  bilo je dovoljno crveno-plavima da preuzmu vrh tabele od dobojske Sloge koja takoše ima maksimalan učinak, ali ima za dva pogotka lošiju gol-razliku.

Tu je i Izviđač na trećem mjestu sa takođe 16 bodova, ali i utakmicom više od Borca i Sloge.

Borac je pitanje pobjednika u duelu sa Leotarom riješio već u prvom poluvremenu.

Nakon 10 minuta igre bilo je 8:5, a potom su crveno-plavi povisili i na 9:5. Uslijedila je međutim serija gostiju 4:0, a nakon što je golman odbrnaio zicer imali su priliku za izjednačenje, ali je to spriječila prečka i ostalo je 9:8.

Borac je krenuo mnogo bolje i u odbrani i u napadu, pa je ponovo stigao do četiri gola prednosti, a u 22. minutu nakon brzog pogotka iz kontre i do 16:11.

Ni tu nije bio kraj, nakon pogotka Vučičevića, Borac je povisio na 18:11 i stekao lijepu prednost pred završnicu prvog poluvremena.

U njoj međutim nisu uspjeli da se vrate u meč, već je Borac povisio na 23:14 nakon tajm auta i četvrtog gola Luke Perića.

Nastavili su crveno-plavi u istom poluvremenu i u drugom poluvremenu i u 39. Minutu imali su dvocifrenu prednost 28:18.

Ekipa Mirka Mikića rutinski je kontrolisala meč sve do samog kraja i sačuvala ubjedljivih sedam golova prednosti – 38:31.