Veoma dobar nastup bh. skijaša

Emir Lokmić 28. u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu, pobjeda Fevra u Kortini d’Ampeco

Srebrna medalja otišla je oko vrata Italijana De Alipedrinija, a bronzanu je osvojio Austrijanac Švarc.

Izvor: Tanjug/Gabriele Facciotti/AP

Bh. skijaš Emir Lokmić iz osvojio je veoma dobro 28. mjesto u veleslalomu na Svjetskom prvenstvu, koje se održava u italijanskoj Kortini d’Ampeco.

Njegov zaostatak za francuskim skijašem Metjuom Fevrom, koji je osvojio je zlatnu medalju, iznosio je 13,58 sekundi.

Fevr je do drugog zlata na Svjetskom prvenstvu, nakon onog u paralelnom veleslalomu, stigao zahvaljujući sjajnom skijanju u drugoj vožnji. Nakon prve Fevr je bio četvrtoplasirani, dok je njegov zemljak Aleksis Pintoro bio prvi sa 0,40 sekundi prednosti u odnosu na drugoplasiranog Italijana Luku de Alipedrinija.

Izvor: Tanjug/Giovanni Auletta/AP

No, Pintoro je u drugoj vožnji izletio sa staze nakon sedam kapija i tako još jednom ostao bez zlatnog odličja na svjetskim prvenstvima.

Srebrna medalja otišla je oko vrata De Alipedrinija, a bronzanu je osvojio Austrijanac Marko Švarc.

Od skijaša iz regiona očekivano je najbolji bio Hrvat Filip Zubčić koji je za pobjednikom zaostao 1,59 sekundi. Slovenac Žan Kranjec bio je šesti, a njegov zemljak Stefan Hadalin 16.