BRAVO!

LANA PUDAR OSVOJILA TREĆE ZLATO! Najbolja bh. plivačica ODUVALA konkurenciju na EP u Beogradu!

Mostarka je na juniorskom prvenstvu Evrope osvojila tri zlatne medalje.

Izvor: Screenshot

Tri nastupa – tri zlatne medalje! Lana Pudar kompletirala je ove nedjelje sjajan nastup na juniorskom prvenstvu Evrope koje se danas završava u Beogradu!

Najbolja bh. plivačica je nakon osvajanja zlatnih medalja u disciplinama 200 i 100 metara delfin, najsjajnije odličje osvojila i u trci na 50 metara delfin i na taj način "pomela" konkurenciju u ovoj kategoriji!

Rođena Mostarka je ostvarila drugo vrijeme polufinala (26.62), iza Dankinje Martin Damborg (26.53), ali je onda kad je to bilo najvažnije uspjela da je nadmaši i "natjera" da za njom zakasni 30 stotinki, postavivši novi juniorski evropski rekord u ovoj disciplini.

Bronzanu medalju osvojila je Njemica Ana Marija Besrtler, koja je za Lanom Pudar zaostala 45 stotinki.

(mondo.ba)

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!