BRAVO!

Muzaferija BRILJIRALA u Švajcarskoj! Bh. skijašica osvojila 4. mjesto u spustu, postolje izmaklo za 11 stotinki!

Sjajan nastup i rezultat karijere za Elvedinu Muzaferiju!

Izvor: Fabrice COFFRINI / AFP / Profimedia

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija oduševila je državu i ostvarila rezultat karijere u Svjetskom kupu!

U današnjem spustu u švajcarskoj Kran Montani, rođena Visočanka osvojila je sjajno, četvrto mjesto sa vremenom 1:28.06, te je za pobjednicom, Italijankom Martom Basinom, kasnila sekundu i 22 stotinke.

Kao drugoplasirana, na postolju je završila još jedna italijanska takmičarka, Laura Brinjone (1:27.38), dok je na trećoj poziciji Švajcarkinja Lara Gut-Behrami, vodeća u poretku Svjetskog kupa i druga u poretsku spusta, koja je za 11 stotinki bila brža od bh. skijašice.

Osvajanjem četvrte pozicije, Muzaferija je zaradila novih 50 bodova u poretku spusta Svjetskog kupa, pa je sa 34. napredovala do 23. mjesta, sa 69 bodova!

Inače, današnje četvrto mjesto stiglo je kao potvrda veoma dobre forme u kojoj se nalazi 24-godišnja skijašica.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!