Najbolja bh. skijašica nije završila Super-G trku: Muzaferija izletjela sa staze, više od pola takmičarki bez plasmana

Elvedina Muzaferija jedna je od 24 takmičarke koje su ostale bez plasmana u italijanskom La Tuju.

Elvedina Muzaferija Izvor: PR tim Elvedina Muzaferija

U drugoj Super-G trci Evropa kupa, koja je održana danas u italijanskom La Tuju, jedina bosanskohercegovačka takmičarka Elvedina Muzaferija ostala je bez plasmana.

Nakon prvog prolaza, Muzaferija je pretrpjela pad i izlijetanje sa staze. Srećom, skijašica se sama podigla, a kako nije bilo potrebe za intervencijom medicinskog tima, trka je ubrzo nastavljena.

Osim Muzaferije, koja je startovala s brojem 40, današnju trku nisu završile još 23 takmičarke, a najbolja u cilju s 57.98 sekundi bila je Francuskinja Karen Klemen. Amerikanka Triša Mengan stigla je kao drugoplasirana, dok je Malori Blan iz Švajcarske zauzela treće mjesto.

Iz bh. tima poručuju da se Muzaferija osjeća dobro i da takmičenje nastavlja 10. i 11. februara u Kran Montani, takođe u okviru Evropa kupa. Svjetski kup u brzim disciplinama za žene, nastavlja se 17. i 18. februara u istom mjestu.