Ostali sportovi

Džudista iz Zvornika je šampion Evrope u konkurenciji veterana

Dragan Božović iz Zvornika osvojio je zlatnu medalju na prvenstvu Evrope za veterane u džudou koje je održano u Sarajevu.

Izvor: Srna/Džudo klub Soko

Osvajanjem zlatne medalje džudista zvorničkog kluba "Soko" je postao prvak Evrope i plasirao se na Svjetsko prvenstvo veterana u Americi, koje će biti održano u Las Vegasu početkom oktobra.

Božović je pobijedio tri protivnika, dok je u finalnoj borbi na produžetke bio bolji od engleskog takmičara.

Na prvenstvu Evrope u džudou za veterane, koje je počelo 6. juna, a završeno danas u Sarajevu, učestvovalo je više od 800 takmičara iz 35 zemalja.

Za Džudo savez BiH nastupilo je 27 takmičara, među kojima i Božović.

Dragan Božović je član, trener i direktor Džudo kluba "Soko" iz Zvornika i prvi je nacionalni kata sudija u Republici Srpskoj.

Božović ima crni pojas-šesti dan. U bivšoj Jugoslaviji bio je član Džudo kluba "Željezničar" iz Sarajeva, višestruki prvak bivše BiH i osvajač više zlatnih i srebrenih medalja u bivšoj Jugoslaviji.

Na evropskom prvenstvu 1983. godine Božović je osvojio srebrnu medalju.