Ostali sportovi

"Možda je bolje da se odmah povučem": Đoković prepustio šou Verdasku, Španac sve nasmijao

Autor Bojan Jakovljević

Fernando Verdasko iznio je prve impresije poslije meča u dublu sa Novakom Đokovićem.

Izvor: Sport klub/Screenshot

Dva iskusna tenisera - jedan ima 41 godinu, drugi 37. Fernando Verdasko i Novak Đoković plasirali su se u drugi krug dubla u Dohi, a Srbin je riješio da se takmiči su ovoj disciplini kako bi Špancu pomogao da se oprosti od tenisa. Poslije meča Verdasko je iznio prve impresije.

Susret je bio izuzetno zanimljiv, olimpijski šampion i teniser pred penzijom odnijeli su ubjedljivu pobjedu 2:0 (6:1, 6:1). Poslije takvog spektakla, Verdasko nije imao mnogo riječi, pa je ponosno prokomentarisao da bi najviše volio da se poslije ovakvog trijumfa oprosti od bijelog sporta.

"Možda bi trebalo odmah da se povučem, poslije ovakvog meča, a ne da igram drugo kolo. Ovo je najbolji osjećaj ikada, nema ničeg boljeg od ovog. Hvala svima što ste došli, vidimo se u srijedu", završio je Verdasko kroz smijeh i vidno ponosan.

Kako je i sam Verdasko otkrio u najavi, tandem Srbin-Španac ponovo će na teren u srijedu, a njihovi rivali tada biće Hari Heliovar i Henri Paten. Međutim, velike su šanse da ovo zaista bude njihov posljednji dubl na turniru pošto su naredni rivali osvajači ovogodišnjeg Australijan opena.

U međuvremenu smo i saznali kad Novak Đoković izlazi na teren u singlu. Priliku da napadne 100. titulu imaće u utorak poslije 15.30 časova po našem vremenu, a prvi rival biće mu Italijan Mateo Beretini.