Amerikanka Amanda Anisimova preko Arine Sabalenke do uspjeha karijere na Vimbldonu.
Američka teiserka Amanda Anisimova plasirala se u finale Vimbldona, pošto je savladala najbolju teniserku svijeta Arinu Sabalenku sa 6:4, 4:6, 6:4. Druga finalistkinja biće bolja iz meča Iga Švjontek-Belinda Benčić.
Tako je Bjeloruskinja doživjela novo razočarenje nakon poraza u finalu Rolan Garosa. Gledali smo žestoku borbu sve sjajne teniserke, ali je Anisimova od starta duela bila konkretnija i prva je uspjela da pripreti na servis rivalke. Prve brejk lopte su viđene na servis Sabalenke u petom gemu, da bi i Anisimova morala u narednom da spašavala "živu glavu". Ono što Amerikanka nije uspjela ranije, za rukom joj je pošlo u 10. gemu kada je brejkom stigla do prvog seta.
Očekivano, uslijedila je reakcija trostruke grend slem šampionke kojoj je jedan brejk u 7. gemu bio dovoljan za izjednačenje u setovima.
U odlučujućem setu vidjeli smo pravu igru nerava. Anisimova odmah poklekla na svom servisu, ali nije uspjela Bjeloruskinja da potvrdi brejk. Povratila je Anisimova samopouzdanje i napravila brejk za 3:1, a potom povela sa velikih 4:1. Uslijedilo je novo buđenje Sabelenke koja je dominantno osvajala gemove na svoj servis, a potom spasila meč loptu i brejkom režirala novu dramu.
Ipak, potpuno je bila dekoncentrisana na servisu pri rezultatu 5.4, pa je dozvolila rivalki 0:40, što 12. teniserka svijeta nije ispustila, te je iskoristila 4. meč loptu za najveći uspjeh u karijeri na grend slemovima. Inače, Sabalenki je ovo treći poraz u polufinalu Vimbldona gdje je ranije stizala 2021. i 2023. godine.