Ostali sportovi

Pune tribine - motiv više: Borac m:tel protutnjao kroz Maglaj!

Novi trijumf "crveno-plavih" u rukometnoj Premijer ligi BiH, i to na jednom od najtežih gostovanja.

Rukometaši Borca m:tel na gostovanju u Maglaju, protiv istoimenog rivala, u okviru sedmog kola Premijer lige BiH, slavili su rezultatom 29:25, te tako upisali šesti ovosezonski trijumf u bh. eliti.

Objektivna publika u Maglaju nagradila je aplauzom rukometaše Borca m:tel pred početak derbija 7. kola Premijer lige BiH, a nakon što je tim Mirka Mikića tokom 60 minuta bio bolji i zabilježio novu prvenstvenu pobjedu, "crveno-plavi" zaslužili su pohvale i po završetku susreta.

Nerijetko su Banjalučani gubili bodove u Maglaju, ali su ovaj put krcate tribine bile motiv više za Mikićev tim, koji se učvrstio na liderskoj poziciji.

Gosti su u prvih 30 minuta stekli prednost od četiri gola (10:14), te su pametnom igrom do kraja zadržali rivala na odstojanju.

Briljirao je Vladan Đurđević, koji je susret zavšio sa dvocifrenim brojem golova (10), dok je sjajnu partiju pružio i Nemanja Vučićević, strijelac osam pogodaka.

Domaćin je ravnomjerno rasporedio golove, a najefikasniji u redovima Maglaja sa šest golova bio je Benjamin Čičkušić.

U narednom kolu Banjalučani će sjajnu seriju pokušati da nastave u svom "Boriku", u duelu sa Gračanicom.