Ostali sportovi

Ništa od "triple krune": Borac predao trofej Kupa BIH!

Banjalučki Borac eliminisan u polufinalu Kupa BIH!

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Nakon dva uzastopna trijumfa banjalučki Borac nije uspio da izbori i uzastopno finale Kupa BIH.

Aktuelni osvajač trofeja eliminisan je u polufinalu od Slobode rezultatom 23:19, pa ćemo u nedjelju dobiti novog vlasnika trofeja

Za njega će u nedjelju od 17.00 igrati Sloboda i Izviđač.

“Skauti” su u prvom polufinalu sa 37:28 savladali Slogu Gornji Vakuf i tako izborili svoje drugo uzastopno finale.

Borac je loše otvorio utakmicu i dozvolio Slobodi da povede 6:2.

Ekipa Mirka Mikića uspjela je u do kraja prvog poluvremena da uzvrati i približi se na 10:8, pa se ovim rezultatom otišlo na odmor.

Tuzlaci su bolje otvorili i drugo poluvrijeme i serijom 3:0 u prvih pet minuta povisili na 13:8, a onda tu prednost čuvali.

Ona je čak povećana, prvo na 18:11, da bi Sloboda u posljednjih deset minuta ušla sa osam golova prednosti – 20:12.

Uspio je Borac u posljednjim minutama da to “prepolovi”, ali ne i da dođe u egal i Sloboda je zasluženo slavila sa 23:19.

Finale završnog turnira Kupa BIH za sezonu 2019/20 igra se u Doboju u nedjelju od 17 časova.