“Klinci” iz Dortmunda igrali se na Vestfalenu, ali nije moglo bez problema!

Lusijen Favr prvo čuo loše vijesti, a onda gledao kako četvorica najmlađih donose Borusiji Dortmund pobjedu u “pruskom derbiju”.

Bundesliga 1. kolo Borusija Dortmund - Borusija Menhengladbah 3-0 Holand, Sančo, Belingem, Rejna Izvor: Bernd Thissen/dpa pool

Iako nije ostvarila ni blizu ubjedljivu pobjedu kao Bajern Minhen, Borusija Dortmund itekako može da bude zadovoljna svojim startom sezone, pa i da se pohvali pred Bavarcima.

“Milioneri” su slavili u “pruskom derbiju” protiv Borusije Menhngladbah rezultatom 3:0, ali jači utisak od rezultata ostavio jeofanzivni “kvartet” koji je predstavio Lusijen Favr na ovom meču.

Erling Holand, Džejdon Sančo, Đovani Rejna i Džad Belingem zajedno imaju ukupno 74 godine, ali su u subotu na Vestfalenu svojim potezima pokazali da su mnogo zreliji i da nisu samo skupi supertalenti, pa ni budućnost, već sadašnjost Borusije Dortmund.

Prva dvojica davno su se dokazali, ali i drugi mladi Amerikanac, pa i Englez koji je stigao iz Birmingama ovog ljeta pokazuju da imaju strašan potencijal.

Četvorica klinaca rasporedili su u subotu između sebe tri gola i tri asistencije, iako je jedan gol postignut penala, ali upravo ta “izmišljena” asistencija jedan je od detalja koji su obilježili duel dvije Borusije.

Ali krenimo redom.

Počelo je “glavoboljom” za Favra jer je nakon 19 minuta ostao bez Torgana Azara, koji se povrijedio pa je morao ući Paslak.

Ova rokada na lijevom boku nije poremetila Borusiju Dortmund koja je u prvom poluvremenu imala loptu u posjedu, bolje šanse, ali i ono najvažnije – gol prednosti.

A do njega je došla zahvaljujući dvojici sedamnaestogodišnjaka, Belingemu i Rejni.

Prvi je upisao asistenciju, a drugi matirao Jana Zomera za vođstvo Dortmunda 1:0 u 35. minutu.

Dok su njih svojica savršeno kombinovali, izgledalo je da to nije slučaj sa Holandom i Sančom, jer je Englez u par navrata bio pomalo i sebičan što je vidno iznerviralo Norvežanina.

A kako se tek iznervirao u 54. minutu!

Rejnu je povukao loptu ka šesnaestercu, dugo gledao Holanda koji je čekao pas iza odbrane, a onda krenuo u solo akciju koju je završio padom u kaznenom prostoru.

Feliks Brih pokazao je da se igra nastavi, Holand je bio bijesan jer je propala odlična prilika, međutim, tridesetak sekundi kasnije sudije u VAR sobi natjerale su Briha da ponovo pogleda snimak nakon čega je pokazao na bijelu tačku.

I onda trenutak o kojem će se sigurno pričati.

Džejdon Sančo uzeo je loptu, ali ju je nakon kraćeg razgovora sa Holandom predao njemu u ruke i omogućio Norvežaninu da izbaci sav svoj bijes.

Holand je to učinio na najbolji mogući način – svojim prvim pogotkom iz jedanaesterca u Bundesligi za 2:0.

Ova “asistencija” nije upisana Sanču, ali jeste ona iz 77. minuta kada je ponovo poslužio Holanda za konačnih 3:0 i veliko slavlje navijača na Vestfalenu.

Iako ih je bilo daleko manje od onog na šta smo navikli, iako je “žuti zid” bio nešto “blijeđi” nego inače, ljubitelji fudbala u Dortmundu konačno su dočekali da zajedno sa svojim ljubimcima proslave pobjedu.

Izvor: Bernd Thissen/dpa pool