BUNDESLIGA: Domaći “nisu došli”, potop Verdera i asistencija Mijata za het-trik Kramarića

Autori mondo.ba Autori Goran Arbutina

Četiri pobjede gostiju, het-trik Kramarića i 21 gol na pet utakmica Bundeslige – nimalo loše za prvo kolo!

Bundesliga 1 kolo Verder Herta 1-4 het-trik Andrej Kramarić Izvor: Carmen Jaspersen/DPA

Poslije goleade na Alijanc areni gdje je Bajern u petak uveče ubacio osam komada u mrežu Šalkea, bila je ovo i fantastična subota u njemačkom prvenstvu.

Bar za goste!

Samo je Ajntraht u Frankfurtu uspio da izvuče remi protiv Arminije 1:1, sva četiri preostala meča u Bundesligi završena su pobjedama gostiju uz čak 21 pogodak.

Najubjedljiviji trijumf upisala je Herta savladavši Verder na njegovom Vezeru rezultatom 4:1.

Srpski reprezentativac Miloš Veljković sa klupe je gledao kako njegovi saigrači primaju tri pogotka, a onda kako Selke pogotkom dvadesetak minuta prije kraja donosi lažnu nadu domaćinu. Nju je definitivno uništio Kordoba u posljednjem minutu za ubjedljivu pobjedu Herten a startu nove sezone.

Ni nesuđeni “orao” Saša Kalajdžić nije spasio Štutgart poraza 3:2 od Frajburga kod kuće.

Austrijski fudbaler srpskog prijekla za kojeg se prošle godine interesovao Fudbalski savez Srbije postigao je pogodak za Štutgart samo nekoliko minuta nakon što je ušao u igru, ali je već bilo kasno jer je Frajburg vodio 3:0.

Za razliku od meča na Vezeru, ovdje je ipak bilo drame, jer je Vamangituka u 81. smanjio na 3:2, ali to je sve što su “švabe” uspjele protiv Frajburga. Gosti su tokom cijelog meča bili u podređenom položaju, bar kada je posjed u pitanju, međutim, bili su mnogo konkretniji pred golom.

Izvor: Federico Gambarini/DPA

Junak dana bio je Andrej Kramarić koji je het-trikom donio Hofenhajmu trijumf 3:2 na gostovanju Kelnu.

Hrvatski napadač nije se snašao u Lesteru poslije odlaska iz Rijeke, ali ispostavilo se da mu je prelazk u Bundesligu pun pogodak.

Trebalo mu je određeno vrijeme da se navikne i u prvoj sezoni 2015/2016 u Njemačkoj postigao je pet golova, ali u naredne četiri imao je dvocifren učinak – 15, 13, 17, pa 12 golova.

Da će i ova biti uspješna vidjelo se poslije samo četiri minute igre u Kelnu kada je presjekao loš pas Hektora za golmana Horna i postigao gol za vođstvo.

Dva puta vraćao se Keln u igru i činilo se da će golom Drekslera četiri minute prije kraja ipak stići do remija, ali je u sudijskoj nadoknadi utakmice proradilo srpsko-hrvatska veza.

Mijat Gaćinović na svom debiju u dresu Hofenhajma asistirao je za Kramarića, a ovaj treći put na utakmici matirao Horna za veliki trijumf 3:2.