Izviđač i dalje stoprocentan: Očekivano lako savladana Derventa

"Skauti" zabilježili šesti uzastopni trijumf u rukometnoj Premijer ligi BiH.

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević

Očekivano lako, rukometaši Izviđača upisali su šesti uzastopni trijumf u rukometnoj Premijer ligi BiH.

"Skauti" su u svojoj dvorani porazili Derventu 37:26, a sve je bilo jasno već nakon uvodnih 30 minuta, kada su domaći vodili 25:10.

Dervenćani su u nastavku uspjeli da iskoriste opuštanje domaćeg tima i smanje zaostatak, ali su na kraju ipak upisali ubjedljiv poraz. Već peti u sezoni.

Gračanica je kao gost slavila protiv Sloge u Gornjem Vakufu/Uskoplju 28:18, Krivaja je u izuzetno uzbudljivom i efikasnom meču porazila Iskru 32:31, Lokomotiva je savladala Maglaj 36:29, dok je Sloboda bila ubjedljiva protiv Bosne, 31:21.

Osim Izviđača, stoprocentan učinak imaju i rukometaši Sloge, te Borca m:tel, ali Dobojlije imaju meč manje, a Banjalučani čak dva.

Zbog problema sa korona virusom, odgođene su utakmice: Borac m:tel - Vogošća, Sloga (D) - Slavija i Konjuh - Leotar.

Podsjetimo, ranije danas potpredsjednik Rukometnog saveza BiH i prvi čovjek Rukometnog saveza RS Marinko Umićević najavio je moguć prekid prvenstva, ukoliko se iz kola u kolo nastavi loša epidemiološka situacija, koja uzrokuje odgađanje većeg broja mečeva.

TABELA: Izviđač 12, Sloga (D) (-1) 10, Borac m:tel (-2) 8, Sloboda 8, Vogošća (-1) 7, Gračanica 7, Lokomotiva 7, Krivaja 6, Leotar (-2) 5, Konjuh (-1) 4, Maglaj (-1) 4, Derventa 2, Slavija (-3) 0, Iskra (-1) 0, Sloga (GV/U) (-3) 0, Bosna (-1) 0.