Za većinu stvari koje obavljamo putem naših pametnih telefona, npr. editovanje fotografija, strimovanja muzike i videa ili praćenja vremenske prognoze postoji posebna aplikacija
Mini računari u obliku pametnih telefon svakodnevno nam služe za i pomažu u obavljanju velikog broja poslova, pa skoro da ne postoji neki zadatak koji možemo da im zadamo a da za to već ne postoji jedna ili više različitih aplikacija.
Od uređivanja fotografija, obrade teksta, praćenja vremenske prognoze, strimovanja videa i muzike, praćenja fitnes i drugih fizičkih aktivnosti...
Imajući u vidu neke od najčešćih funkcija za koje koristimo naše pametne telefone, tehnološki portal TechRadar je sastavio listu od pet najkorsinijih Android aplikacija iz različitih kategorija.
AccuWeather
Glavna karakteristika aplikacije AccuWeather je "MinuteCast", funkcija koja omogućava prikaz vremenske prognoze iz minuta u minut. To korisniku, na primjer, može pomoći da vidi "pauzu" između dva pljuska kako bi izašao napolje da obavi nešto, dok je prognoza iz minuta u minut dostupna četiri sata unaprijed.
Vremensku prognozu je moguće pregledati po satu, zatim 10, pa čak i 45 dana unaprijed, a tu su i dodatne informacije o kvalitetu vazduha, polenu, vlažnosti, UV indeksu i brzini vetra. Zatim vremenske mape, kao i indikacije o tome koliko je napolju stvarno vruće ili hladno, a ne samo prikaz temperature.
Sve to zajedno čini AccuWeather jednom od najsveobuhvatnijih i najkorisnijih Android aplikacija za praćenje vremenskih prilika koju morate imati!
Brave
Ako ste od onih kojima je privatnost na mreži veoma važna, onda bi trebalo da razmislite o tome da sa Google Chrome-a ili nekog drugog pregledača, na svom Android pametnom telefonu pređete na Brave.
Brave Private Web Browser, kako glasi puno ime ove aplikacije, ima ugrađen sopstveni firewall i VPN, pa može da blokira neželjene oglase, pop-up prozore, kolačiće i skripte, i tako korisnicima omogući anonimnije pretraživanje interneta.
Brave ima i svog AI pomoćnika i sopstveni pretraživač, iako uvijek možete da kao podrazumijevani postavite Google ili neki drugi. Brave je, takođe, programiran da bude brz, pa tako za kratko vrijeme možete otkriti da se sajtovi učitavaju brže nego u nekom drugom pregledaču.
Todoist
Jednostavna aplikacija za planiranje dnevnih obaveza, koja korisnicima omogućava da organizuju i planiraju svoje dnevne obaveze, postavljate podsjetnike i unose ih u kalendar, zatim da dijelite bilješke i da sarađuju na različitim projektima.
Sa nekoliko dodira prstom po ekranu možete dodati novu stavku u jednu ili više lista obaveza, postavite prioritet onoga što treba da uradite i dodate podsjetnike i/ili posebne oznake sa svaku od njih. Takođe, za svaku postavku možete da dodate i podzadatke u vašu listu obaveza.
A ako svoj Todoist koristite zajedno sa kolegama, prijateljima ili članovima porodice, vi ili drugi možete i da dodaje komentare na zadatke i obaveze jedni drugima.
Snapseed
Snapseed je besplatna, jednostavna i intuitivna Google-ova alatka za uređivanje fotografija, za čiju upotrebu nije potrebno nikakvo predznanja. U samo nekoliko dodira prstom po ekranu, pomoću nje je moguće napraviti vrlo efektivne promjene na fotografijama, pošto aplikacija raspolaže sa 29 različitih alata i filtera.
Tu su opcije isjecanja, rotiranja, poboljšanja detalja, "popravljanja" krivih linija, podešavanja balansa bijele boje, uklanjanja neželjenih osoba ili predmeta sa slike, dodavanja teksta i još mnogo toga.
Khan Academy
Na kraju ovog izbora nalazi se besplatna, edukativno-zabavna aplikacija Khan Academy, u okviru koje se može pristupiti kursevima iz nauke, matematike, ekonomije, računarstva, istorije i mnogih drugih oblasti.
Bez obzira na to da li ste tek početnik ili već imate neko znanje o tim temama, ova aplikacija korisnicima pruža širok spektar znanja različitog nivoa.
Korisnicima nudi na hiljade video snimaka, interaktivnih testova i kvizova, što je čini odličnim alatom za učenje i sticanje znanja.
Osim jednostavnog pristupa širokom spektru znanja, aplikacija korisnicima nudi mogućnost da obilježe određeni sadržaj kako bi kasnije mogli lako da mu se vrate, kao i da na svoje uređaje preuzmu "lekcije" koje mogu da koriste i kada nisu povezani na internet.
(MONDO/SmartLife)