Malo putovao, video sveta

Više od 20.000 kilometara da bi bio ponižen: Nije dobio ni minut, a prešao ''pola sveta''

Autori mondo.rs Bojan Jakovljević

Dva meča, nula minuta, ali je bio sa timom.

Izvor: Tanjug/AP/Manu Fernandez, Manu Fernandez/AP

Fudbaler Real Madrida Vinisijus Žunior bi mogao da bude veoma ljut na selektora Brazila nakon ove reprezentativne pauze.

Iz Madrida je putovao u Rio de Žaneiro, iz Rija u Sao Paulo, pa nazad, zatim u Montevideo, a iz Urugvaja će morati da doputuje nazad u Madrid, gde treba da se priključi treninzima.

Sve zajedno, preko 20 hiljada kilometara. Za reprezentaciju Brazila tokom tog putovanja nije odigrao ni minut.

Brazilci su prvo kao domaćini savladali Venecuelu (1:0), a zatim su na gostovanju bili bolji od Urugvaja (0:2). Šansu u napadu su dobijali Gabijel Žezus, Firmino i Ričarlison, a kao zamena je na oba meča ulazio Everton.

Za Vinisijusa Žuniora nije bilo mesta...

Mladi krilni napadač je nedavno bio u centru skandala i u Madridu, kada je Karim Benzema tokom poluvremena komentarisao njegovu igru, ubeđujući saigrače da mu ne dodaju loptu.

Zbog korona virusa koji je pogodio Edena Azara, Vinisijus bi mogao da dobije priliku u nekoliko narednih mečeva Madriđana. Da se malo oporavi od ovog putovanja na kom nije igrao.