Kozara preko Zvijezde 09 do polufinala Kupa RS

Tim iz Gradiške osigurao proljeće u najstarijem takmičenju Srpske.

Kozara - Zvijezda 09 2:1 Kup RS četvrtfinale Izvor: Promo/FK Kozara

U gustoj magli, fudbaleri Kozare bolje su se snašli i porazili Zvijezdu 09 2:1 (1:0), te izborili plasman u polufinale Kupa Republike Srpske.

U prvom poluvremenu, koje je bilo obostrano otvoreno, domaći fudbaleri stigli su do vođstva nakon kornera. U gužvi u šesnaestercu Semberaca najbolje se snašao prvi strijelac Kozare Milan Šikanjić, te omogućio svom timu da na odmor ode s golom prednosti.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, tim iz Gradiške postigao je i drugi gol. Aleksandar Malbašić preciznim udarcem povisio je na 2:0.

Na isteku sata igre - 2:1.

Brz kontranapad gostiju golom je krunisao Igor Blagojević, koji je nepunih 10 minuta ranije ušao u igru umjesto Andrije Rajovića.

Imali su gosti još pola sata da stignu do izjednačenje, ali nekoliko dobrih prilika nisu uspjeli da realizuju, te je Kozara slavila u četvrtfinalnom meču, te obezbijedila nastupa i na proljeće u najmasovnijem takmičenju Srpske.

Tamo će igrati Krupa i dobojska Sloga, dok će četvrti učesnik biti poznat nakon što bude odigran duel Leotara i Radnika, koji je odgođen i termin će biti određen naknadno.

KOZARA - ZVIJEZDA 09 2:1 (1:0)
/Šikanjić 37, Malbašić 47 - Blagojević 60/

KOZARA: Modić, Veljkić (60. Petrović), Raspudić, Hamzić, Lolić, Malbašić, Pepić, Runić, Eskić (71. Beuk), Batar, Šikanjić (90+1. Jamborčić). Trener: Nedžad Žerić.

ZVIJEZDA 09: Bunić, Jokić, Tešić, Stjepanović, Šujić (51. Marković), Vasiljević, Tojčić (75. Popara), Rajković, Matić, Nikolić (86. Rakić), Rajović (51. Blagojević). Trener: Mladen Obrenović.