Krupa prvi polufinalista Kupa RS

Premijerligaš opravdao ulogu favorita u Prnjavoru.

Ljubić - Krupa 0:2 Kup Republike Srpske četvrtfinale Izvor: Promo/FK Krupa

Golovima Nikole Mandića i Stefana Nikolića, fudbaleri Krupe opravdali su ulogu favorita i u četvrtfinalu Kupa Republike Srpske eliminisali domaći Ljubić.

Gosti su do prednosti stigli u 31. minutu, kada je mrežu Vanje Kneževića pogodio Mandić, da bi konačan rezultat postavljen u 50. minutu. Kazneni udarac u 0:2 pretvorio je Nikolić.

Krupa je tako osigurala proljeće u najstarijem i najmasovnijem takmičenju Srpske.

Preostali dueli četvrtfinala Kupa RS na programu su kasnije. U srijedu od 13.30 časova sastaju se Podrinje (Janja) i Sloga (Doboj), 18. novembra igraće Kozara i Zvijezda 09, dok će termin utakmice Leotar - Radnik biti određen naknadno.

LJUBIĆ - KRUPA 0:2 (0:1)

LJUBIĆ: Knežević, Radaković, Jagodić, Milanović, Subić, Jugović, Novaković, Todorić, Svjetlanović, Drača, Đalou. Trener: Nikola Zeljković.

KRUPA: Abdulahović, Galić, Makitan, Maksimović, Filipović, Bilal, Pavlović, Dujaković, Mandić, Modić, S. Nikolić. Trener: Siniša Mrkobrada.