Krupa u finišu ispustila pobjedu u Sarajevu: Dva penala, za remi na "Otoci" (VIDEO)

Ekipa iz Krupe na Vrbasu bila je na pragu trećeg ovosezonskog trijumfa u m:tel Premijer ligi BIH, ali je na kraju morala da se zadovolji bodom.

Olimpik - Krupa 1:1 m:tel Premijer liga BiH 14. kolo Izvor: Promo/FK Krupa

Poslije pet uzastopnih poraza u m:tel Premijer ligi BiH, konačno su fudbaleri Krupe uspjeli ostati neporaženi!

U derbiju začelja, u okviru 14. kola, protiv direktnog konkurenta u borbi za opstanak, Krupa je kao gost vodila protiv Olimpika do samog finiša, a onda je primila gol i morala da se zadovolji bodom.

Oba gola postignuta su sa "bijele tačke".

OLIMPIK - KRUPA 1:1 (0:0)

Olimpik je bio nešto konkretniji u prvom poluvremenu, ali je odbrana Krupe odoljela svim iskušenjima i na odmor se otišlo netaknutih mreža.

U nastavku bolja igra gostiju, koja je krunisana vođstvom u 57. minutu. Ivan Dujmović skrivio je kazneni udarac, a sa 11 metara precizan je bio Stefan Nikolić.

Pokušali su se domaći vratiti, ali bliža drugom golu bila je Krupa. Desetak minuta prije kraja Nikola Dujaković našao se u dobroj poziciji, ali je golman Olimpika Adnan Hadžić odbranio njegov šut.

U Krupi na Vrbasu mnogo će žaliti za ovim promašajem, jer je samo par minuta kasnije Olimpik stigao do izjednačenja.

Ovaj put dosuđen je penal za domaće, koji je u izjednačenje pretvorio Nemanja Lekanić.

Krupa je meč završila sa 10 igrača, jer je Kerim Palić u sudijskoj nadoknadi vremena zbog dva žuta kartona morao prije ostalih u svlačionicu.

Podjela bodova teško da može zadovoljiti ijednog od današnjih rivala, s obzirom da su ostali čvrsto zakucani za dvije posljednje pozicije na tabeli i jasno je da će do kraja sezone voditi grčevitu borbu za opstanak.

OLIMPIK: Hadžić, Ojdanić, Bajraktarević, Muminović, Osmanović, Karić, Perišić, Handžić, Kruz, Lekanić, Dujmović. Trener: Esad Selimović.

KRUPA: Kolak, Karišik (57. Maksimović), Redžić, Makitan, S. Nikolić, Dujaković (87. Svraka), Palić, Galić, Filipović, Vukmanović, Andrejić (70. Puzigaća). Trener: Siniša Mrkobrada.

U drugom današnjem meču Mladost je na svom terenu bila uspješnija od Slobode. Enes Alić lijepim pogotkom iz iz slobodnog udarca donio je prednost domaćim, da bi u nastavku Nedim Haždić ispratio jednu odbijenu loptu i postavio konačnih 2:0.

Izvor: MONDO/Bojan Jakovljević